3. 12. 2010

Školení policistů k záchraně lidských životů.

Pod odborným vedením lektora pana Ladislava Janury, z oblastního spolku Českého Červeného kříže v Novém Jičíně, získali novojičínští policisté nezbytné informace potřebné k poskytnutí laické první pomoci při záchraně lidských životů.

Obsahem školení byl nácvik nejčastějších situací, se kterými se policisté potkávají během své každodenní činnosti na ulici. Dopravní nehody, zranění osob, šokové stavy, resuscitace, zástava krvácení a další různá poranění. V situacích, kdy jsou policisté na místě nešťastné události mezi prvními musí učinit vše k záchraně lidských životů do příjezdu odborné lékařské pomoci.

Ve dvoudenním školení probíhajícím v budově Územního odboru v Novém Jičíně si tak měli možnost osvojit jednotlivé úkony a techniky k poskytnutí laické první pomoci.

Jednalo se o prvotní část společného projektu policie v Novém Jičíně a oblastního spolku ČČK jehož smyslem a cílem je záchrana lidských životů.

V průběhu příštího roku v měsíci lednu a únoru, budou proškolení další ochránci zákona.

  


Nález umrzlého muže

Včerejšího dne vyjížděli Frenštátští policisté prověřit oznámení o nálezu mrtvého muže.

Po 11 hodině přijali oznámení, že na cestičce lesního porostu mezi Školskou čtvrtí a Jandovým stromořadím ve Frenštátě pod Radhoštěm leží mrtvý muž. Policisté včetně přivolaného lékaře nezjistili známky cizího zavinění. Předběžnou příčinou smrti bylo podchlazení. Umrzlý muž byl místním bezdomovcem, který přespával v nedaleké boudě.


Již třetí dopravní akce na alkohol – 10 podnapilých

Tak jako minule v Žilině pak v Odrách a nyní ve Fuleku, kontrolovali novojičínští policisté řidiče na alkohol. Od páté hodiny ranní do půl osmé zjistili 10 podnapilých. Pije se pořád, potěšující snad je jen to že nikdo nenadýchal více jak 0,6 promile. Kontrolováni řidiči budou postoupeni k projednání přestupkové komisi, která rozhodne o výši trestu. Ta určí výši pokuty, a délku zákazu řízení.

Pro zajímavost – nejvíce nadýchal řidič kamionu a to 0,6 promile.

(Žilina – 7, Odry – 17 řidičů pod vlivem alkoholu.)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice