6. 12. 2010

Stopař okradl řidiče

Nový Jičín – Smutnou zkušenost se stopařem má řidič z Frenštátu pod Radhoštěm, který v pátek 3. prosince svezl neznámého mladíka od čerpací stanice Rohlenka u Brna do Olomouce, kde jej vysadil.

Teprve následne zjistil, že mu z pánské příruční tašky zmizela peněženka s finanční hotovostí, doklady a dvě kreditní karty. Způsobena škoda odcizením přesáhla částku devět tisíc korun.

Podle výpovědi poškozeného si během cesty spolu povídali. Řekl mu, že je student, že jede za matkou do Olomouce, studuje střední školu, ale neuvedl jakou. Rovněž řekl, že se v Olomouci staví první za otcem a poté za matkou, z toho vyplynulo, že jsou jeho rodiče asi rozvedení. Jinak se bavili převážně o vánočních svátcích.

K popisu stopaře uvedl, že se jednalo o mladíka ve věku okolo 16 až 18 let, robusní postavy a výšky asi 190 centimetrů. Na hlavě měl kapuci a černé brýle s obroučky. Na sobě měl tmavou zimní bundu, modré džíny a tmavé boty.

Zkušenosti ukazují, že nejen stopaři, ale i řidiči musí dobře zvažovat rizika autostopu.

Frenštátští policisté, kterým byl případ oznámen po pachateli přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku intenzivně pátrají.


Z domku odcizil počítač a mobilní telefon

V době od 17. listopadu do 4. prosince se v jedné obci na Novojičínsku vloupal do rodinného domu, který není celoročně obýván, doposud neznámý pachatel. Z pokoje odcizil počítačovou sestavu v hodnotě přes třináct tisíc korun a mobilní telefon Nokia. Celková škoda poškozením a odcizením se vyšplhala na téměř devatenáct tisíc korun.


Zloděj odcizil věci přes 400 tisíc korun

Předběžnou škodu odcizením přes 400 tisíc korun způsobil doposud neznámý pachatel, který se v noci na 3. prosince vloupal do areálu jedné společnosti v Suchdole nad Odrou. Neznámý lapka z objektu kanceláří, garáží, a skladů odcizil finanční hotovost, sněžnou frézu, bourací kladiva, motorové pily, vrtačky a další věci. Novojičínští policisté po pachateli přečinů krádeže a poškození cizí věci a odcizených věcech usilovně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice