1. 2. 2011

Auto srazilo chodkyni

V úterý 1. února okolo půl šesté ráno byla sražena autem čtyřiapadesátiletá žena v Mošnově. Ženu z Kopřivnicka srazila dodávka ve chvíli, když se snažila přejít silnici u místního autobazaru. Sražená žena byla převezena s těžkým zraněním do ostravské nemocnice. Dopravní policisté u pětapadesátiletého řidiče z Ostravska požití alkoholu dechovou zkouškou neprokázali. Celková škoda na autě se pohybuje kolem padesáti tisíc korun. Příčiny dopravní nehody jsou nadále v šetření novojičínských dopravních policistů.

Výzva policie: Viděli jste dopravní nehodu?

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této dopravní nehodě podat jakékoliv informace, aby volali npor. Bc. Macíčkovi na telefonní číslo 974 735 251 nebo na linku 158.

  


Ve sklepě ve Studénce řádil zloděj

Do sklepů panelového domu v ulici Sjednocení ve Studénce se vloupal v noci na 31. ledna jednadvacetiletý muž z Kopřivnice. Ze sklepení mladík odcizil věci přes tři tisíce korun. Poškozeným majitelům čtyř sklepních kojí, odcizil například sklenice se zavařeninami, plechovky s ovocem, uskladněnou cibuli, šusťákovou bundu, boty a další věci. V suterénu odcizil také odstavené dámské jízdní kolo, pomocí kterého chtěl odcizené věci odvést pryč. Při odchodu z místa činu byl podezřelý přistižen obyvatelem domu, který přivolal místní policisty, a ti jej na místě zadrželi. Odcizené věci byly rovněž zajištěny. Podezřelý mladík se jednání dopustil, přestože byl rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně ze září 2009 odsouzen mimo jiné i pro trestný čin krádeže. Za porušování domovní svobody a krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.


Naftový upír

V době od 28. do 31. ledna letošního roku v areálu parkoviště na ulici Palackého v Novém Jičíně odcizil neznámý pachatel z odstaveného vozidla naftu za sedm tisíc korun. Pachatel ze zaparkovaného nákladního vozidla Volvo odčerpal celkem 270 litrů motorové nafty. Poškozením palivového víčka způsobil další škodu za pět set korun.


Muž za volantem nadýchal přes dvě promile

Opilého řidiče zastavila v pondělí 31. ledna krátce po půlnoci policejní hlídka v Novém Jičíně. Vozidlo řídil ve směru od Libhoště po ulicích Suvorovova a Jugoslávská v Novém Jičíně. Čtyřicetiletý řidič vozidla Peugeot 309 policistům nadýchal nejdříve 1,75 promile alkoholu. Následná dechová zkouška byla s výsledkem 2,10 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Opilý muž ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, vykonával činnost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví nebo způsobit značnou škodu na majetku. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní mu hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky vězení až na jeden rok.


Porušil zákaz řízení

Z přečinu maření výkonu úředního je podezřelý čtyřicetiletý muž ze Studénky. Muže v pondělí 31. ledna v odpoledních hodinách ve Studénce na ulici Tovární kontrolovala policejní hlídka. Muž řídil vozidlo Škoda Felicia, a to i přesto, že mu bylo Odborem dopravy Městského úřadu v Bílovci odňato řidičské oprávnění z důvodu dosažení 12-ti bodů v bodovém hodnocení. O této skutečnosti, že má platnou blokaci řidičského průkazu, byl řidič srozuměn rozhodnutím Městského úřadu v Bílovci, které si na konci června minulého roku osobně převzal.


 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice