1. 2. 2012

Fyzické napadení v práci

Novojičínsko – Mladý muž měl napadnout kolegu v práci. V těchto dnech prošetřujeme kuriózní případ výtržnictví, ke kterému došlo na konci ledna letošního roku ve Studénce. V pondělí 30. ledna krátce před osmou hodinou večerní měl dvacetiletý muž v pracovní hale jednoho podniku fyzicky napadnout o dva roky staršího spolupracovníka. K napadení došlo na odpolední směně po předchozí slovní rozepři mezi muži. Mladší z dvojice měl několikrát udeřit pěstmi do obličeje kolegu, který po úderech upadl na zem. Na zemi měl do něj ještě opakovaně kopat. Poškozený utrpěl doposud neupřesněné zranění, které si vyžádalo jednorázové ošetření v nemocnici. Okolnosti případu jsou nadále předmětem vyšetřování.

 

 Auto není trezor! Zloděje zlákaly tašky

 Novojičínsko – Všechny věci ponechané v interiéru vozidla jsou pro potenciální zloděje snadným cílem. Pravděpodobně příruční taška ponechaná na sedadla spolujezdce vozu Honda zlákala na parkovišti u Základní školy Veřovice zatím neznámého pachatele. Ve vozidle tašku zanechal v úterý 31. ledna odpoledne jeho 31letý majitel. Když se k vozidlu po krátké době vrátil, všiml si, že je u předních dveří rozbité sklo. Pánská příruční taška s pánskou peněženkou, platební karty a další cenné věci byly pryč. Majiteli automobilu vznikla škoda odcizením za pět tisíc korun, dalších patnáct set korun vzniklo za poškození vozu. Další případ se stal ve stejný den v obci Tichá. Neznámý lapka nejdříve rozbil okénko na vozidle Škody Octavia, které parkovalo necelé dvě hodiny na parkovišti před objektem České pošty, a následně odcizil černou nákupní tašku s písemnostmi. V tomto případě způsobil pachatel předběžnou škodu za téměř čtyři tisíce korun. Případy šetříme jako krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškozování cizí věci. Zároveň apelujeme na všechny motoristy, aby nenechávali své cenné věci ve vozidle, když jej opouští, byť na krátkou dobu. Vezměte věci raději s sebou! Položená kabelka, mobilní telefon, navigace apod. se tak nestanou lákadlem, a posléze snadnou kořistí pro zloděje. Vozidlo vždy řádným způsobem zabezpečte. Zamkněte. Zkontrolujte, zda máte zavřená okna.

 

Z bytu odcizil notebook a cenné věci

Na konci ledna letošního roku vnikl do bytu v Bílovci neznámý pachatel. Z bytu si zloděj odnesl notebook Asus, dva mobilní telefony, pánské sportovní hodinky Timex Ironman, peněženku s finanční hotovostí, doklady, platební karty a další věci. Celková škoda odcizením se vyšplhala na více než šestnáct tisíc korun. Případ prošetřujeme pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku a po pachateli a odcizených věcech intenzivně pátráme.

 

Úplatek za veřejně prospěšné práce

Dejte mi 10tisíc a dělat nemusíte.  Za to, že nebude muset odpracovat obecně prospěšné práce nařízené soudem, požadoval po odsouzeném 10tisíc korun. Při předání peněz jej policisté zadrželi. Soud rozhodl o provedení 200hodin obecně prospěšných prací. Odsouzený 40letý muž kontaktoval firmu, v které mu jednatel nabídl, že tyto práce může fiktivně odpracovat u něj. Za potvrzení o vykonání trestu požadoval 10tisíc korun. Odsouzený byl překvapen touto nabídkou. Nevěřil tomu, že je vůbec něco takového možné, a proto vyrozuměl policisty. Nechtěl, aby někdo z pozice svého postavení páchal trestnou činnost na lidech, kteří již za své protiprávní jednání potrestání byli. V žádném případě neodmítal svůj trest vykonat. K samotnému předání peněz došlo na předem smluveném místě i čase. Podezřelý muž byl krátce po převzetí peněz zadržen i s penězi. Poté byl umístěn do policejní cely a vyšetřovatel proti němu zahájil úkony trestního řízení. Po noci strávené v policejní cele si následujícího dne převzal obvinění se zahájením trestního stíhání pro přečin přijetí úplatku podle trestního zákoníku. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody v délce 5let.

 

Z matrace pod nemocnou ženou ukradli naspořené peníze

V průběhu minulého týdne pod různými záminkami vnikli zloději do bytů seniorů a odcizili jejich naspořené úspory. V naprostém klidu okradli ženu upoutanou na lůžko a druhou pohybující se o holích přinutili pouze přihlížet tomu, jak jí prohledávají celý byt. Krádežemi si přišli na 55 tisíc korun. Všechny případy se udály na Novojičínsku. Poznatků k pachatelům není mnoho. Vzhledem k věku poškozených se podařilo zjistit pouze to, že se mělo jednat o muže a ženy snědé pleti neurčitého věku a popisu oblečení. V blízkosti těchto trestných činů jsme zaznamenali pohyb černého a tmavého vozidla zn. Mercedes a Audi bez další specifikace. Do bytu 85leté ženy, pod záminkou zanechání vzkazu pro sousedku, vešli bez jejího souhlasu dva muži. Poškozená okradená žena vzhledem ke svému zdravotnímu stavu a věku nebyla schopna adekvátně reagovat. Neurvalé chování pachatelů musela snášet. Pod různými záminkami, hledání tužky, papíru, doplnění vody do plastové lahve jí prohledali byt. V obývacím pokoji odcizili ze šatní skříně v dřevěné krabičce odložených 30 tisíc korun, tří vkladní knížky na její jména a zesnulého manžela. Dokonce před jejími zraky vypáčili dvířka barové skřínky, z které vzali láhev slivovice. Beze slova pak z bytu odešli. Oba pachatelé měli po celou dobu jednání na rukou rukavice. Naprosto bezohledně k věku a nemoci 67leté ženy se zachovali další zloději, kteří jí z pod matrace, na které ležela, odcizili 25 tisíc korun. Pod smyšlenou záminkou vrácení přeplatku za elektrickou energii vnikli do jejího domu muž a žena. Když zjistili, kde má uložené peníze bezohledně jí je vzali a z domu odešli. Přítel poškozené, který byl krádeži přítomen a se zloději jednal, si krádeže nevšiml. Po celou dobu s ním jeden z pachatelů neustále hovořil a snažil se odlákat jeho pozornost. Zatím co druhý kradl. Další případy skončily pokusem. Další zloději nejprve telefonicky kontaktovali dvě seniorky z Novojičínska. Podvodník, který se představil jako vnuk, požadoval peníze. V jednom případě to bylo 40 a v druhém 100 tisíc korun. Vždy uvedl, že přijede do půl hodiny. Poškozené o této skutečnosti informovali policisty. K vyzvednutí peněz však nedošlo. Apelujeme na všechny lidi seniorského věku, aby byli obezřetní. Nikoho cizího do bytu nepouštěli a cizím lidem nedůvěřovali. Informace o případech okradení ihned předejte policistům na linku 158.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice