3. 2. 2012

Zloděj odcizil slivovici

Novojičínsko – Kuriózní krádeží ovocného destilátu se v těchto dnech zabývají policisté v Novém Jičíně. V době od poloviny ledna do prvního února letošního roku se měl do nástavby vozidla Avia, které je umístěno bez podvozku na pozemku v Bernarticích nad Odrou a slouží jako sklad nářadí, vloupat neznámý pachatel. Z uskladněného skleněného demižonu o objemu 50 litrů odcizil lapka přibližně 30 litrů ovocného destilátu. Celková škoda, která vznikla majiteli nejen odcizením zmíněné slivovice, ale také poškozením zámku zabezpečující dveře nástavby vozidla, přesáhla částku sedm tisíc korun.

 

 V baru se choval agresivně

Z přečinu výtržnictví je podezřelý pětatřicetiletý muž z Ostravy. Podezřelý měl na konci ledna letošního roku v jednom z barů ve Studénce vulgárně nadávat obsluze baru. Následně pak přešel za bar, kde servírku rukama odstrčil od výčepního zařízení a sám si načepoval pivo. Pro policisty ze Studénky není výtržník neznámou osobou, jelikož se podobného chování již v minulosti několikrát dopustil. V případě prokázaní viny mu nyní hrozí až dva roky odnětí svobody.

 

Otcové neplatí na své děti

Novojičínsko – Z přečinu zanedbání povinné výživy nyní prošetřujeme několik zapomětlivých otců, kteří neplatí alimenty. Až dva roky ve vězení jim hrozí v případě prokázání viny.
Na své dvě děti neplatí od června minulého roku do současné jejich 44letý otec z Novojičínska. Tato vyživovací povinnost mu byla stanovena rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně. Do současné doby tak dluží na výživném částku přes šestnáct tisíc korun. Téměř pětačtyřicet tisíc korun dluží na výživném další otec z Novojičínska. Devětačtyřicetiletý muž si od prosince 2009 do současné doby, mimo měsíce března minulého roku, neplní vyživovací povinnost stanovenou rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně. Měsíčně má na syna přispívat tisíc korun, na dceru osm set korun. Peníze má zasílat vždy k patnáctému dni v měsíci.
Další otec, který neplatí na děti je ze Studénky. Osmatřicetiletý otec od května 2010 do současné doby neplní vyživovací povinnost ke svým dvou dětem. Za uvedené období dluží na výživném částku přes 44 tisíc korun.
Za minulý rok jsme šetřili celkem 194 případů s podezřením ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Za rok 2010 jich bylo o devětatřicet případů více, tedy 233 zapomětlivých rodičů.

Statistika za čtyři roky – zanedbání povinné výživy
2011 –  194  případů
2010 –  233  případů
2009 –  194  případů
2008 –  128  případů  

 

Při požáru v Novém Jičíně zemřela žena

Čtyřicetiletá žena zahynula ve čtvrtek 2. února ve večerních hodinách při požáru v budově v areálu vlakového nádraží na ulici Palackého. K požáru došlo na rampě nevyužívané drážní budovy Českých drah přibližně okolo jednadvacáté hodiny.  Při požáru došlo také ke zranění stejně starého mže, který stačil z požáru uniknout, přičemž si přivodil zranění dolní končetiny. Přesnou příčinu úmrtí ženy určí pitva.
Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení k prověření a objasnění skutečností, že mohl být neznámým pachatelem spáchán přečin usmrcení z nedbalosti.

 

Statistika dopravních nehod za leden 2012

Za první měsíc letošního roku bylo novojičínským policistům nahlášeno celkem jednasedmdesát dopravních nehod, při kterých přišel o život jeden člověk, čtyři účastníci utrpěli těžká zranění a třináct lehká.

Dopravní nehody šetřené policií

 

2012

2011

+/-

%

Počet nehod

71

80

-9

-11

Usmrceno

1

0

1

100

Těžká zranění

4

6

-2

-33

Lehká zranění

13

21

-8

-38

Příčiny dopravních nehod

 

2012

2011

+/-

%

způsob jízdy

30

36

-6

-17

rychlost

29

29

0

0

přednost

2

5

-3

-60

předjíždění

2

0

2

200

alkohol

5

7

-2

-29

Činnost dopravních policistů za první měsíc letošního roku a porovnání s rokem předešlým:

 

2012

2011

Alkohol

19

33

Zadrženo řidičských průkazů

11

15

Řízení bez řidičského průkazu

3

5

Odebrání vozidla

0

0

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice