1. 3. 2018

Odcizenou platební kartou zneužil hned šestkrát

V nedělních dopoledních hodinách usnul jednadvacetiletý muž posilněný alkoholem v prostorách jednoho z obchodních domů na Novojičínsku. Toho měl využít dosud neznámý pachatel, který mu z kapsy oděvu odcizil peněženku, ve které měl uschované osobní doklady, finanční hotovost 500 korun a také platební kartu. Tu pachatel neváhal použít a zaplatil s ní svou útratu hned v šesti případech, a to na čerpací stanici, v prodejně obuvi a v prodejně tabákových výrobků. Celkem tak měl z účtu poškozeného odcizit více jak dva a půl tisíce korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

Vloupání do rodinného domu

Policisté z Frenštátu pod Radhoštěm se od začátku tohoto týdne zabývají vloupáním do jednoho z rodinných domů, ke kterému mělo dojít od pondělního večera do úterního rána. Dosud neznámý pachatel do tohoto rodinného domu vnikl poté, co násilně překonal okno, které bylo v danou chvíli otevřené na ventilaci. Následně zde odcizil různé nářadí, televizor a jízdní kolo, čímž majiteli způsobil škodu převyšující 70 tisíc korun. Případ je řešen pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na pět let.

 

Byli vypátráni policií

V závěru měsíce února, v rozmezí jednoho týdne, vypátrali policisté z Frýdeckomístecka ve svém služebním obvodě čtyři hledané osoby. Mezi nimi dva muže a dvě ženy. Na oba muže byly vydány příkazy k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. U jednatřicetiletého jej vydal Okresní soud ve Frýdku – Místku a na devětadvacetiletého Okresní soud v Karviné. Po provedených procesních úkonech byli oba muži policisty eskortování do věznice v Ostravě. Na obě ženy ve věku pětadvaceti a třiačtyřiceti let byly vydány Okresním soudem ve Frýdku Místku příkazy k zatčení. Tři hledané osoby byly vypátrány kriminalisty z Frýdku – Místku a jedna policisty z OOP Třinec. Jeden z mužů je navíc podezřelý, že bez závažného důvodu nenastoupil výkon trestu odnětí svobody a je proto frýdeckomísteckými kriminalisty prověřován pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice