1. 6. 2021

Dopravní nehoda podnapilého řidiče osobního automobilu na Novojičínsku

Třicet minut po patnácté hodině odpolední 29. května 2021 řídil 35letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Mondeo po silnici čísla I/57 (ulice Revoluční) ve směru od obce Bludovice u Nového Jičína na obec Kunín, přičemž se při projíždění pravotočivou zatáčkou plně nevěnoval řízení (podle svého tvrzení měl s největší pravděpodobností mikro spánek), vyjel vlevo mimo vozovku a narazil do betonové podezdívky oplocení zdejšího domu. Po střetu na místě dopravní nehody nesetrval, nepřivolal policisty, ale odešel pryč. Po chvíli se však na místo vrátil a již zde přítomným policistům ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně se podrobil odbornému měření dechovými zkouškami. Těmi bylo prokázáno, že je v silně podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Na výzvu policistů se 35letý muž podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění žádné ze zúčastněných osob a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika tisíci korunách. Celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Odcizení pracovního nářadí z kůlen na pozemku novojičínského rodinného domu

V přesně neustanovené době mezi třiadvacátou hodinou večerní 29. května a dvanáctou hodinou polední 30. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Lesní v Novém Jičíně přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů. Následně na tomto soukromém pozemku vešel do dvou kůlen, ze kterých odcizil akumulátorový vyžínač oranžovo-černé barvy, akumulátorovou motorovou pilu oranžové barvy a akumulátorový plotostřih oranžovo-černé barvy vše značky Husqvarna, dále různé akumulátorové baterie a nabíječky značek Husqvarna a Bosch, dvoje zahradní nůžky a sadu dílenských klíčů. Z lednice v přilehlé zahradní pergole odcizil 10 kilogramů masa, láhve alkoholu a vín, nerezový tác, sklenice, indukční vařič, sadu kuchyňských nožů, kuchyňské nůžky a petangové koule, čímž poškozené 69leté místní ženě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 41 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeních věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení volně odložené kabelky z nákupního vozíku v opavském supermarketu

Přibližně třicet minut po osmnácté hodině podvečerní 28. května tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prodejních prostorách supermarketu na ulici Hlučínské v Opavě-Kateřinkách přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že využil chvilkové nepozornosti poškozené 58leté místní ženy a z nákupního vozíku jí odcizil volně zavěšenou dámskou koženou béžovou kabelku. V ní se nacházela peněženka, různé osobní doklady, platební karty, tři mobilní telefony značek Nokia a Xiaomi, klíč s dálkovým ovládáním k osobnímu automobilu, svazek klíčů a finanční prostředky na hotovosti, vše ve výši bezmála 19 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní intenzivně prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Odcizení volně odložených věcí v altánu na ulici Sady Svobody v Opavě

Doposud neznámý pachatel spáchal okolo dvaadvacáté hodiny večerní 28. května letošního roku v Sadech Svobody v Opavě přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že odcizil volně odložené věci. Ve zdejším altánku v místě zvaném Ptačí vrch odcizil dámskou kabelku značky HM černé barvy, plátěný batoh značky Adidas černé barvy a sportovní tašku značky Puma růžovočerné barvy. V těchto příručních zavazadlech se nacházely peněženky, osobní doklady, platební karty, parfémy a různé druhy kosmetiky, elektronické cigarety, svazky klíčů, powerbanka, různé druhy oblečení (bílý svetr, černá šála, černá mikina, plátěná čepice černé barvy, pletené rukavice vínové barvy) a různé finanční prostředky na hotovosti, čímž čtyřem poškozeným fyzickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 12 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, dokladů, platebních karet a financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Krádež zboží v opavském supermarketu má na svědomí místní recidivista

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 23letému místnímu muži, neboť tento pár desítek minut po šestnácté hodině odpolední 30. května letošního roku odcizil v supermarketu na ulici Dukelské v Opavě volně vystavené zboží v hodnotě 269 korun. Láhev alkoholu si uschoval pod bundu a po průchodu přes pokladní zónu bez úhrady byl zadržen všímavými zaměstnanci prodejny. Následně byl předán službu konající policejní hlídce, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou, kterou však nejen tímto porušil. Dále bylo zjištěno, že na 23letého muže vydal opavský Okresní soud příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, takže byl shora uvedený muž ihned omezen na svobodě a poté eskortován a dodán do ostravské věznice. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření i z další jeho obdobné trestné činnosti majetkového charakteru.

 

Řidič osobního automobilu po dopravní nehodě v Hlučíně ujížděl

Pár minut po patnácté hodině odpolední 31. května 2021 řídil 49letý muž z Opavska osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus po ulici U Bašty v Hlučíně, přičemž na zdejším parkovišti při svém couvání narazil do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Mazda 6, které zde odstavila místní 26letá žena. Po střetu shora uvedený muž nezastavil a z ulice U Bašty ujížděl po ulici Ostravské, ač se jej okamžitě snažil zastavit právě zde přítomný strážník hlučínské Městské policie a další dvě svědkyně události.

Daný skutek byl oznámen i službu konajícím policistů z Obvodního oddělení v Hlučíně, přičemž jedna z policejních hlídek chvíli poté zaregistrovala shora uvedený osobní automobil značky Ford Focus jak stojí u areálu fotbalového hřiště v obci Markvartovice. Ve voze se na místě řidiče nacházel výše jmenovaný 49letý muž, který spal. Na výzvu se tento řidič bezdůvodně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce a rovněž bezdůvodně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Vzhledem k tomu, že 49letý muž jevil známky silné podnapilosti a byla zde důvodná obava, že by ve svém možném protiprávním jednání (řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholických nápojů) mohl pokračovat, zakročující policisté rozhodli o jeho zadržení a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany hlučínských policistů v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty.

 

Sprejerství, úmyslné poškození reklamních plachet a mobilního WC v Krnově

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 27. května a jedenáctou hodinou dopolední 28. května letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v Krnově, v části zvané Ježník přečin poškození cizí věci tím, že na zdejším volně přístupném staveništi úmyslně poškodil nejméně tři reklamní plachty, které postříkal sprejem oranžové barvy. Stejným sprejem postříkal a takto poškodil i zde instalované mobilní plastové WC, čímž několika právnickým osobám vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 9 a půl tisíce korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Krnově a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice