1. 7. 2010

Bývalému manželovi odcizila peníze

Příborským policistům byla v polovině května letošního roku nahlášena krádež finanční hotovosti v bytě. Tehdy neznámý pachatel v jednom příborském bytu z příruční pokladny odcizil několik tisíc korun a eura. V těchto dnech byla jako pachatelka zjištěna 54letá žena z Příbora, bývalá manželka poškozeného, která se k činu doznala. Žena nyní čelí podezření z přečinu krádeže a hrozí jí trest odnětí svobody až na dva roky.


Zpronevěřil peníze za dřevo

Bílovecčtí policisté šetří zpronevěru, ze které je podezřelý devatenáctiletý mladík z Prahy. Podezřelý měl na konci dubna letošního jako jednatel jedné společnosti objednat pro 26letého odběratele řezivo v hodnotě přes 65 tisíc korun. Firmě na Bílovecku zaplatil zálohu ve výši 17 tisíc korun. Následně došlo k odvozu řeziva z pily. O týden později odběratel uhradil podezřelému celou částku za řezivo. Podezřelý poté měl uhradit majiteli pily zbylou částku přes 48 tisíc korun, jako doplatek za řezivo, což se nestalo. Utržené peníze podezřelý použil pro vlastní potřebu k úhradě svých osobních dluhů.


U přepážky zapomněl peněženku

V pondělí 28. června v jedné z finančních společností na Odersku si mladý muž zapomněl u přepážky peněženku. Toho využil neznámý pachatel, který si peněženku nálezem přisvojil. Poškozený tak přišel o finanční hotovost, doklady a dvě platební karty. Způsobena škoda se vyšplhala přes deset tisíc korun. Oderští policisté případ prošetřují pro přečiny zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení a odsouzení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.


Poškozování cizích práv

Na konci června letošního roku (29.6.) zahájili oderští policisté úkony trestního řízení proti muži a ženě podezřelým ze spáchání trestného činu poškozování cizích práv. Toho se měli pachatelé dopustit tím, že v polovině října roku 2006 v Odrách uzavřeli na cizí jméno dohodu o úvěru, se zde sídlící finanční institucí. Poškozený, na jehož jméno byla dohoda uzavřena, se tak stal, bez svého vědomí, dlužníkem překlenovacího úvěru ve výši přesahující sedm set tisíc korun. Poškozenému tam měli způsobit vážnou újmu na právech tím, že jej uvedli v omyl. V případě prokázání viny hrozí podezřelým trest odnětí svobody až na dvě léta.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice