7. 7. 2010

Pohřešování se šťastným koncem

V pondělí 5. července v ranních hodinách telefonicky oznámila novojičínským policistům místní žena, že od neděle pohřešuje svého 75letého manžela. Policistům uvedla, že ráno odešel z místa svého bydliště na bohoslužbu, konanou v místním kostele v Novém Jičíně a do současné doby se nevrátil. Rovněž o osobě nepodal žádnou zprávu. Policisté po muži vyhlásili pátraní a provedli prověrky u příbuzných, známých, lékařských zařízení a restauračních zařízení s negativním výsledkem. V době odchodu měl na sobě šedou letní bundu, károvanou košili bílo – modré barvy, zelené kalhoty, polobotky, světlý klobouk, dioptrické brýle, peněženku s doklady a penězi.

Pohřešovaný byl v úterý 6. července v odpoledních hodinách nalezen ve vinotéce, kde byl omylem uzamčen majiteli, kteří po zavírací době dne 4. července z vinárny odjeli na chatu. Když se po dvou dnech vrátili, nalezli jej v objektu vinotéky. Po dobu pohřešování zkonzumoval několik tekutin, které následně majiteli provozovny uhradil.


Mladík se vloupal do výlohy a další dvě rozbil

Novojičínští policisté prošetřují osmnáctiletého mladíka pro přečiny krádeže a poškození cizí věci. Mladík se v noci na 2. července vloupal do výlohy s elektronikou v Novém Jičíně. Z výlohy následně odcizil 4 kusy ručních svítilen za tři sta korun. Pachatel před krádeží ještě rozbil nalezeným kusem asfaltu dvě výlohy u jednoho obchodního domu. Celková škoda poškozením přesáhla částku osm tisíc korun. Odcizené svítilny byly nepoškozeny vráceny vedoucímu prodejny.


Krádež dřevní hmoty

V době od 28. června do 2. července doposud neznámý pachatel v obci Jeseník nad Odrou, část Hůrka odcizil u silnice vedoucí od Starého Jičína do Hůrky volně uskladněnou přesílenou oddenkovou dřevní hmotu. Jednalo se o smrky o délce pěti metrů v celkovém množství 12 kubíků. Dále pachatel ve shodnou dobu v obci Hůrka z prostor vedle silnice mezi obcemi Hůrka a Bernartice nad Odrou odcizil stejnou dřevní hmotu v celkovém množství 23 kubíků. Celková škoda odcizením přesáhla částku 40 tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli přečinu krádeže usilovně pátrají.


Kopl do zaparkovaného vozidla

Škodu za dvacet tisíc korun způsobil v těchto dnech 28letý muž z Nového Jičína. Podezřelý muž měl dne 2. července na jednom parkovišti za domem v Novém Jičíně kopnout do předních dveří vozidla Toyota Auris. Na zaparkovaném vozidle způsobil prohlubeň o velikosti 46 krát 42 centimetrů. Krátce po činu byl zadržen policejní hlídkou. Následně byl po sdělení podezření z přečinu poškozování cizí věci propuštěn.


Neplatila za nájem stroje na výrobu zmrzliny

Třiatřicetiletá žena čelí podezření ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Podezřelá žena od srpna minulého roku neplatí splátky za nájem stroje na výrobu zmrzliny. V důsledku toho jí byla leasingova smlouva vypovězena a do poloviny dubna letošního roku měla uvedený stroj vrátit. Doposud tak neučinila a stroj nadále užívá. Společnosti tak měla způsobit škodu za 170 tisíc korun.


Vloupání do garáže 

Neznámý pachatel vnikl v noci na 5. července do jedné garáže ve Spálově na Odersku. Po násilném vniknutí z garáže v rodinném domě odcizil terénní motocykl Xmotos 250, modré barvy, bez registrační značky a v hodnotě 30 tisíc korun. Dále si pachatel odnesl motorovou pilu Husqvarna za deset tisíc korun. Policisté po odcizeném motocyklu vyhlásili pátraní a po pachateli krádeže, neoprávněné užívání věci a porušování domovní svobody intenzivně pátrají.


Bezpečnostní opatření Technopátry Čerťák 2010

V době od 2. července od 15.30 hodin do 22.00 hodin dne 4. července proběhlo na Novojičínsku bezpečnostní opatření. Opatření bylo zaměřeno na ochranu veřejného pořádku, zajištění průjezdností komunikací ve městě Nový Jičín a zejména v oblasti nádrže Čerťák. Rovněž se policisté zaměřili na dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu, veřejný pořádek a ochranu majetku osob. Vše v souvislosti s konáním akce typu technopárty na pozemcích v okolí vodní nádrže Čerťák v Novém Jičíně. Na akci bylo nasazeno přes sedm desítek policistů, kdy přes čtyřicet bylo z obvodního oddělení novojičínské policie. Během akce policisté zkontrolovali 338 vozidel a 191 osob. Zjištěno bylo přes čtyřicet přestupku, za které přestupci zaplatili téměř 25 tisíc korun. Nejvíce byly zjištěny přestupky – jízda pod vlivem alkoholu, 4 přestupky – jízda pod vlivem omamných látek, 2 přestupky v dopravě oznámeny na Městský úřad Nový Jičín. Dále byly zjištěny dva trestné činy – ohrožení pod vlivem návykové látky. Technopárty proběhla bez narušení veřejného pořádku a bez narušení nočního klidu. Na místě bylo taktéž provedeno měření hluku pracovníky Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje – územní pracoviště Nový Jičín za asistence novojičínské policie s negativním výsledkem.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice