1. 7. 2015

Opilá matka tloukla své děti na ulici

Svědkyně celé události upozornila novojičínské policisty o nevhodném chování silně opilé ženy ke dvěma dětem na ul.Štefánikova. Žena ve věku 28let měla v podvečerních hodinách na veřejnosti několikrát udeřit své děti ve věku 9 a 6let do obličeje a při tom jim vulgárně nadávat. Přivolaní policisté zjistili, že je žena opilá. To potvrdila také dechová zkouška. Byla v takovém stavu, že nebyla schopná s určitosti sdělit, na jakém místě, nebo v jakém městě se nyní nachází, mluvila nesrozumitelně. Po konzultaci a přivolání pracovníků oddělení sociálně právní ochrany zhodnotili situaci a usoudili, že s ohledem na její současný stav se není schopná o děti postarat a tak je na přechodnou dobu do následujícího dne umístili do nemocnice. Opilou matku s více jak 2,5 promile alkoholu odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Její jednání prověřují policisté s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení výchovy dítěte společně s oddělením sociálně právní ochrany dětí, kteří budou provádět vlastní šetření v rodině.

 

Opilý srazil cyklistu

Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 50letý řidič osobního automobilu, který v opilosti bez řidičského oprávnění nedal přednost 40letému cyklistovi v obci Tichá. K dopravní nehodě došlo po 22 hodině večerní ve chvíli, kdy vyjížděl na hlavní silnici a nedal přednost projíždějícímu cyklistovi. Samotný cyklista již nebyl schopen střetu zabránit a zkřížením vozovky automobilem došlo ke střetu a následnému pádu s poraněním a nutným lékařským ošetřením. U opilého řidiče policisté zjistili více jak 1 promile alkoholu a také to, že v roce 2013 měl zákaz řízení motorových vozidel s pozbytím řidičského oprávnění. Doposud si nepožádalo jeho vrácení, a ani se nepodrobil přezkoušení z odborné způsobilosti včetně dopravně psychologického posudku. Mimo způsobení dopravní nehody mařil vydané rozhodnutí tím, že vykonával činnost, pro kterou mu bylo odňato řidičské oprávnění.

 

Předjížděl na motorce

Předjíždějící motorkář narazil do odbočujícího nákladního automobilu na silnici procházející obcí Hodslavice. Silnice byla uzavřena do příjezdu složek IZS a odstranění následků dopravní nehody. Ke srážce vozidel došlo 30. 6. 2015 kolem 13.00 hod. Prvotní informace nasvědčovaly tomu, že řidič motocyklu předjížděl z levé strany před sebou jedoucí dodávkové vozidlo a také do leva odbočující nákladní vozidlo.  Ke střetu došlo ve chvíli odbočování tak, že řidič motocyklu narazil do levé přední části odbočujícího vozidla, čímž došlo k pádu a zranění. Silnice byla do příjezdu zdravotnické služby a zadokumentování místa nehody uzavřena. Ke zranění dalších osob nedošlo. Alkohol byl u obou účastníku zkouškou vyloučen. Nehodu nadále vyšetřují dopravní policisté.

DN cyklista opilý řidič (1) DN cyklista opilý řidič (2) DN Hodslavice 30.6 (1) DN Hodslavice 30.6 (2)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice