30. 6. 2015

Příležitost dělá zloděje

Svou vlastní roztržitostí přišel 38letý muž o 14 tisíc korun. Policisté nepoctivého nálezce, který si peníze ponechal, vypátrali.

 

V polovině měsíce června v ranních hodinách vybíral z peněžního bankomatu ve Studénce majitel platební karty peníze. Vlastní roztržitostí si platební kartu z bankomatu odebral, peníze ponechal ve výdejní štěrbině a z místa odešel. Zanechané finanční hotovosti si všiml jiný muž, který peníze sbalil do kapsy a odešel. Poškozený celou věc oznámil policistům ve Studénce s podezřením ze spáchání přečinu zatajené věci.  Policisté však zajistili z okolí místa kamerové záběry, které zachycovaly pohyb osob v okolí a jednoho muže identifikovali. Dvaceti sedmi letý muž se jim k ponechání peněz přiznal a peníze odevzdal policistům, kteří je poškozenému vrátili.

Zatajení věci je definováno tak, že kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán až 1 rokem trestu odnětí svobody nebo zákazem činnosti.

 

Ukončil život

V sobotu 27.6.2015 kolem půl dvanácté v noci srazil na trati ze Studénky do Štramberku v blízkosti ulice Juráňova v Příboře, projíždějící vlak muže.

 

Přivolaní policisté provedli ohledání místa nehody, zjistili totožnost zemřelého, zajistili stopy a vyslechli účastníky této smutné události. Podle dosavadních zjištění vše nasvědčuje tomu, že svůj život ukončil 32letý muž dobrovolně. Tento úmysl potvrzuje také nalezený dopis na rozloučenou.

Z podaného vysvětlení strojvůdce nešlo samotnému střetu zabránit. Přivolaný lékař konstatoval vzniklá zranění neslučitelná se životem. Samotný provoz vlaků byl obnoven o půl druhé v noci.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice