1. 8. 2012

Nelegální obchodování v Marklovicích

 Téměř 370 litrů lihovin, 36 kilogramů tabáku a desítky cigaret našli ostravští celníci mobilního dohledu v provozovně v Marklovicích.  Cizinec z Vietnamu ve své provozovně přechovával, nabízel a prodával neznačený alkohol, cigarety a tabák. Jednalo se celkem o 338 litrů lihovin, 30litrů lihu, 35,5 kilogramů tabáku a 100 kusů cigaret. Tabákové výrobky postrádaly nálepku a alkohol výrobci zapomněli označit kolkovou známkou. Vybrané výrobky byly zajištěny a umístěny ve střeženém skladu celního úřadu.  Celá akce proběhla v součinnosti s hlídkou oboru cizinecké policie Moravskoslezského kraje. Uvedeným jednáním došlo k porušení zákona o povinném značení lihu a zákona o spotřebních daních. Pokud by došlo k prodeji alkoholu, lihu, tabáku a cigaret, stát by přišel na daních o 125.000 korun.

 

Opilý řidič měl tři promile alkoholu

Novojičínsko – Přesto ale může mluvit o velikém štěstí, neboť nebezpečná jízda, kterou ukončila policejní kontrola, neměla tragické následky. V úterý 31. července přistihli policisté v Suchdole nad Odrou při řízení osobního vozidla dalšího opilého řidiče. Po poledni zastavili na ulici Sportovní vozidlo Nissan Almera. U třiašedesátiletého řidiče provedli dechovou zkoušku, při které naměřili hodnotu 3,19 promile alkoholu. Opakované zkoušky ukázaly hodnoty 2,87 a 2,98 promile alkoholu v dechu. Policisté na místě muži zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny muži hrozí až tři roky odnětí svobody.

 

Za krádež lešení hrozí dva roky

Ze staveniště rodinného domku v Odrách, místní části Loučky odcizil neznámý zloděj celkem třiatřicet kusů hliníkového lešení. Majiteli tak způsobil škodu dosahující deset tisíc korun. Případ, který se stal v době od 28. do 31. července, šetří oderští policisté jako přečin krádeže. Pachateli, který lešení ukradl a bude vypátrán, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Současně vyzýváme případné svědky, pokud si všimli v Loučkách na Odersku odvozu tak velkého množství kovového materiálu, aby se ozvali se svými poznatky na telefonním čísle 974 735 741.

 

Zloděj se vyšplhal do díry ve zdi

V úterý 31. července v ranních hodinách oznámil na linku tísňového volání sedmatřicetiletý muž krádež rotační motorové sekačky. Neznámý pachatel v době od 17. do oznámení odcizil rotační motorovou sekačku RZS 69 Enduro z budovy skladu v Odrách, místní části Dobešov. Zloděj si opřel o budovu skladu zemědělské techniky dřevěnou paletu, po které vyšplhal k díře ve zdi, která se nacházela pod střechou budovy ve výšce tří metrů. Dírou prolezl do budovy skladu a otevřel si vrata, které byly zajištěné zevnitř. Poškozená firma škodu vyčíslila na 20 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení na neznámého pachatele pro přečin krádež.

 

Z kůlny odcizil malý motocykl

Kopřivničtí policisté pátrají po pachateli krádeže motocyklů v Kopřivnici, místní části Vlčovice. Dosud neznámý pachatel se v noci na 31. července po překonání petlice vloupal do kůlny u domu v uvedené obci a odcizil motocykl Minibike Blata zelené barvy. Poškozený majitel škodu vyčíslil na sedm tisíc korun. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

 

Krádeže v obchodech

Novojičínská policie se v posledních několika dnech zabývala krádežemi. Jedné z nich se dokonce dopustil teprve šestnáctiletý mladík. Během jednoho dne byli přistiženi při krádeži v obchodech na Novojičínsku dva pachatelé. Z prvního zloděje se vyklubal recidivista, z druhého mladistvý recidivista. K první krádeži došlo v pondělí 30. července okolo devatenácté hodiny v obchodním domě ve Studénce. Krádež oznámil personál obchodu. Na místo přijela hlídka policie a zjistila 32 letého muže z Ostravska. Podezřelý si měl v prodejně pod mikinu uschovat tři kusy sprchových gelů Adidas v celkové hodnotě přes 200 korun, které následně pronesl přes pokladnu bez předchozího zaplacení. Provedenou lustrací bylo zjištěno, že muž není v této „branži“ nováčkem. V posledních třech letech byl pravomocně odsouzen i potrestán za majetkovou trestnou činnost. V minulém roce dostal trest odnětí svobody nepodmíněně na šest měsíců se zařazením do věznice s dozorem, odkud byl v červnu minulého roku propuštěn. Druhá krádež se stala o hodinu později v jednom novojičínském obchodním domě. Pracovník ostrahy nahlásil policistům, že se mu podařilo zadržet mladíka, který měl v plánu odnést z obchodu láhev alkoholu v hodnotě za téměř 300 korun. Mladík lahev Whiskey ukryl do batohu a prošel bez zaplacení přes pokladnu prodejny. Krádež v oddělení s alkoholem nebyla mladíkovým prvním konfliktem se zákonem. Do křížku se spravedlností se dostal už v minulém roce. Mladík se uvedeného skutku dopustil, ačkoli byl v září minulého roku odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání jednoho rok, kdy z výkonu trestu byl podmíněně propuštěn v prosinci minulého roku, se zkušební dobou na 2 roky. Oba se nyní budou zodpovídat z krádeže.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice