1. 8. 2017

Bezohledný pachatel okradl muže po pádu z kola

Na svůj pád z jízdního kola jen tak nezapomene devětašedesátiletý muž z Frenštácka. Ten upadl během své jízdy na parkovišti na ulici Rožnovská ve Frenštátě pod Radhoštěm, kdy této situace a zranění, které si během pádu způsobil, využil bezohledný pachatel, který mu v daném okamžiku odcizil batoh, ve kterém měl uložený mobilní telefon, platební kartu, finanční hotovost a potraviny v celkové hodnotě přesahující pět tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečin krádeže a po bezohledném pachateli intenzivně pátrají. V případě jeho dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Nechávat své věci bez dozoru se nevyplácí

O tom, že nechávat své věci bez dozoru se nevyplácí, se přesvědčila sedmnáctiletá žena z Nového Jičína. Ta nechala během víkendové akce na Skalkách pod stolem svou kabelku a z místa odešla. Když se vrátila, čekalo jí nemilé překvapení. Někdo jí totiž během její nepřítomnosti z kabelky odcizil peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Dosud neznámý pachatel se tímto dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který může strávit až dva roky za mřížemi.

Policie v této souvislosti apeluje na občany, aby si na své věci dávali pozor a nenechávali je nikde odložené bez dozoru a už vůbec ne ve chvíli, kdy se účastní nějaké kulturní či společenské akce, kde je velký pohyb osob.  

 

Letní trestná činnost

Zřejmě přes pootevřené okno bytu odcizil zatím neznámý pachatel notebook 68leté ženy. Počítač byl původně položen na stole vedle okna, které žena pootevřela k větrání vzhledem k aktuálním letním teplotám. V jiné místnosti bytu se pak věnovala dalším činnostem. Když se žena vrátila do pokoje s pootevřeným oknem, našla jej otevřeno zcela a zjistila, že schází právě počítač. Ke skutku došlo dne 30. 7. 2017 v době od 14.00 hodin do 16.30 hodin v Ostravě. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečiny krádež a porušování domovní svobody. Škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 6 000 korun. V průběhu koupání odcizil zatím neznámý pachatel poškozeným věci za téměř 17 000 korun. Své věci odložili poškození ve věku 18 a 16 let v prostoru koupaliště a odešli se koupat. K místu se vrátili za zhruba hodinu, přičemž zjistili, že ze zavazadel byly odcizeny finance, peněženka, doklady, platební karta i mobilní telefon. Ke krádeži došlo dne 31. 7. 2017 na jednom z ostravských koupališť v době od 17.30 hodin do 18.30 hodin. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli, který se na koupališti věnoval protiprávnímu jednání, tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice