4. 8. 2017

Pěstoval konopí v zahrádkářské kolonii

Během uplynulých dnů nahlásil na linku 158 anonym, že v jedné ze zahrádkářských kolonií v Novém Jičíně dochází k pěstování konopí. Policisté na daném místě provedli šetření, během kterého skutečně nalezli přes čtyřicet kusů těchto rostlin, které se pěstují za účelem získávání jejich květenství, jejichž usušením vzniká droga známá jako marihuana. Nalezené rostliny, nejspíše vysazené na jaře letošního roku, dosahovaly do výšky až dvou metrů. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a po dosud neznámém pachateli, který konopí v zahrádkářské kolonii vysadil, usilovně pátrají.

 

Nenapravitelný pachatel

Policistům z Příbora se v uplynulých dnech podařilo vypátrat totožnost dosud neznámého pachatele, který měl v květnu letošního roku odcizit v jedné z místních drogérií kosmetické zboží. Ke zjištění, že pachatelem je třicetiletý muž z Kopřivnice, napomohly kamerové záznamy z místa události a především také dobrá osobní a místní znalost Příborských policistů. Věc byla nejprve vedena jako přestupek proti majetku, jelikož odcizené zboží bylo v hodnotě necelých tři sta korun. Po ustanovení pachatele, byl však skutek překvalifikován na trestný čin krádeže, jelikož daný muž byl pro tento trestný čin již v posledních třech letech pravomocně odsouzen a to od roku 2012 dokonce šestkrát. Za to, že se muž neponaučil a opět něco odcizil, mu nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

 

Odcizil sto karafiátů

Zálibu v květinách má nejspíš dosud neznámý pachatel, který během prvního srpnového dne, před jedním z Kopřivnických obchodů, odcizil sto kusů karafiátů. Tyto karafiáty v hodnotě dva tisíce korun si z místa odnesl v plastovém květináči, ve kterém byly vysázeny. Svým jednáním se dopustil přestupku proti majetku a v případě dopadení mu může být uložena pokuta až do výše padesáti tisíc korun.

 

Z koupaliště odcházely bez svých věcí

Dvě dívky ve věku šestnáct a sedmnáct let během návštěvy Novojičínského koupaliště přišly o své věci. Koupaliště navštívily začátkem tohoto týdne, kdy si věci, které měly u sebe, včetně oblečení a mobilního telefonu, uschovaly do batohu, který položily na rozloženou deku a šly se koupat. Když se následně vrátily, zjistily, že jim někdo tento batoh odcizil a způsobil jim tak škodu ve výši téměř pět tisíc korun. Policisté věc řeší jako přestupek proti majetku a v této souvislosti upozorňují občany, aby si sebou při návštěvě koupaliště nebrali pokud možno žádné cennosti, jelikož o ně mohou během svého koupání snadno přijít. Dále policisté vyzívají návštěvníky koupališť, aby nebyli lhostejní ke svému okolí a všímali si, kdo má v jejich blízkosti položené věci a popřípadě kdo s nimi manipuluje a mohli tak v případě potřeby poskytnout důležité svědectví nebo odcizení věcí zabránit například upozorněním majitele.

 

Vážná nehoda

Policisté územního odboru Frýdek-Místek prověřují okolnosti vážné dopravní  nehody, ke které došlo dne 2. 8. 2017 kolem 13.15 hodin ve Frýdlantu nad Ostravicí. 32letá řidička vozu zn. Škoda z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru, načež najela na vyvýšený ostrůvek oddělující prostor objektu a narazila do sloupku s umístěnými dopravními značkami. Nato vůz narazil do tří chodců, kteří šli v místě spolu s dalšími. Poté automobil narazil do vyvýšeného obrubníku.

Chodci ve věku od 38 do 54 let utrpěli vážná poranění a z místa byli transportováni k dalšímu ošetření do nemocnic. Řidička nebyla ovlivněna návykovými látkami. Policisté na místě provedli ohledání místa dopravní nehody, topografickou i fotografickou dokumentaci. Dále bylo zjištěno, že řidička není v současnosti držitelem příslušného řidičského oprávnění. Okolnosti nehody policisté i nadále prověřují.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice