7. 8. 2017

Odcizený benzín z palivové nádrže

Jednačtyřicetiletý muž během uplynulých dnů nasedl do svého vozidla Fiat Punto, které před tím nechal zaparkované v Novém Jičíně v místní části Loučky. Po pár metrech jízdy si všiml, že ručička znázorňující stav benzínu ukazuje, že palivová nádrž je zcela prázdná. Z tohoto důvodu zastavil a rozhodl se vozidlo zkontrolovat. Při této kontrole si všiml, že mu ze spodní části palivové nádrže kape benzín. Když se na palivovou nádrž pořádně zadíval, zjistil, že mu do ní někdo vyvrtal dva otvory, díky kterým z nádrže odčerpal 25 litrů benzínu v hodnotě přes sedm set korun. Mnohem větší škodu a to ve výši tři tisíce korun, však dosud neznámý pachatel způsobil samotným poškozením palivové nádrže. Policisté z Nového Jičína ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže, za který hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Napadení v tramvaji

Ostravští policisté prověřují okolnosti skutku, ke kterému došlo dne 6. 8. 2017 kolem 6.00 hodin v Ostravě-Zábřehu na zastávce „Palkovského.“ Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič tramvaje linky č. 17 si měl povšimnout sporu mezi cestujícím mužem a ženou, proto tramvaj zastavil a šel apelovat na muže, aby zanechal ataku vůči ženě. Po návratu do kabiny řidiče se však měl stát obětí sám řidič. Muž jej měl nejprve vulgárně oslovit i s verbální pohrůžkou, načež měl vůči řidiči manipulovat kovovou tyčí. Z místa činu nato 22letý muž odešel spolu se ženou. Poškozený nebyl zraněn. Policisté oddělení hlídkové služby muže krátce nato vypátrali a zadrželi. Ten využil svého práva a k věci nevypovídal. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin výtržnictví. V tramvaji linky číslo 17 cestovali v době činu také další cestující. Žádáme proto případné svědky, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby tak učinili na tel. čísle 974 728 201 obvodní oddělení policie Vítkovice. Za pomoc děkujeme.

 

Agresivní žena

V noci z pátku na sobotu vyjížděli policisté na náměstí ve Starém Jičíně, kde se nacházela agresivní žena, která neustále hlasitě vykřikovala a rušila tak noční klid. Přivolaní policisté tuto třiačtyřicetiletou ženu opakovaně vyzvali, aby svého jednání zanechala. Na to však dotyčná vůbec nereagovala, v rušení nočního klidu pokračovala a s policejní hlídkou odmítla jakkoliv spolupracovat. Z tohoto důvodu byla zajištěna a dechovou zkouškou u ní byla naměřena hodnota téměř tři promile alkoholu v dechu. Žena byla následně převezena k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Svým jednáním se dopustila přestupku proti veřejnému pořádku, za který ji nyní hrozí pokuta až do výše deseti tisíc korun.  

 

Pod vlivem alkoholu nezvládla řízení

I když dvaapadesátiletá žena věděla, že se nachází pod vlivem alkoholu, usedla v sobotu večer na své jízdní kolo. Během jízdy v Jistebníku nezvládla řízení a upadla na silnici, přičemž si způsobila těžké zranění a to otevřenou zlomeninu nártní kosti. Přivolaní policisté na místě události ženě naměřili bez mála dvě promile alkoholu v dechu. Zraněná žena pak musela být převezena rychlou záchrannou službou do nemocnice. Tím, že usedla na jízdní kolo pod vlivem alkoholu, se podle zákona o silničním provozu dopustila přestupku, za který jí hrozí pokuta ve výši od 25 tisíc až do 50 tisíc korun.

 

Policie hledá svědky dopravní nehody

Policisté žádají veřejnost o pomoc při prověřování okolností dopravní nehody, ke které došlo v pátek 21. července 2017 po šesté hodině večer ve Slezské Ostravě v prostoru zastávky městské hromadné dopravy „Bohumínská“. Osobní vozidlo Hyundai i20 jedoucí v levém jízdním pruhu ulice Muglinovská ve směru od ulice Bohumínská k ulici Vančurova se střetlo s nezletilým chodcem, který měl vyběhnout zpoza přední části stojícího trolejbusu linky č. 108. Zranění chodce bylo lékařem klasifikováno jako těžké s tím, že doba léčení nebyla dosud stanovena. Policisté žádají veřejnost o sdělení jakékoli informace, která by mohla mít souvislost s vyšetřováním příčin této dopravní nehody. Občané mohou své informace sdělit přímo na služebnu dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Ostrava, telefon 974 725 254.

 

Vražda

Moravskoslezské 1. oddělení obecné kriminality vede vyšetřování letošního čtrnáctého zvlášť závažného zločinu vraždy. Ke skutku došlo vpodvečer 4. 8. 2017 v Ostravě. Podezřelý muž měl opakovaně zaútočit na poškozenou a způsobit jí tak zranění, kterým později podlehla. Ataku měla předcházet verbální rozepře s partnerkou. Z místa činu pak 41letý podezřelý muž utekl a krátce nato byl zadržen policisty speciální pořádkové jednotky v dalším městě. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které budou následně zkoumat znalci. Pokračují ve shromažďování důkazů a skutečností k objasnění události. Jsou realizovány výslechy. Muž je podezřelý ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Pro rané stadium řízení není nyní možné zveřejnění konkrétnějších informací.

Ve všech letošních čtrnácti případech moravskoslezských vražd známe podezřelé osoby.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice