1. 9. 2010

Vandalové poškodili fasádu a vozidla v Odrách

Oderští policisté v těchto dnech zaznamenali několik případů poškození vozidel a postříkanou fasádu.

V době od 27. do 30. srpna nastříkal neznámý pachatel tmavě modrým a stříbrným sprejem šest nečitelných nápisů na fasádu zdi objektu na rohu ulic Pohořská a Skřivánčí v Odrách. Napadený objekt slouží jako sklad obilovin. Pachatel se dopustil přečinu poškození cizí věci se škodou sedm tisíc korun.

V noci na 31. srpna na ulici Poříční v Odrách neznámý pachatel rozbil betonovou kostkou zámkové dlažby čelní sklo a skleněnou výplň pravých předních dveří zaparkovaného vozidla Škoda Fabia. Dále poškodil pravý zadní blatník a pravé zpětné zrcátko u škodovky. Do vozidla nakonec nevnikl. Celková způsobená škoda byla vyčíslena na částku sedmnáct tisíc korun.

Na autobusovém nádraží v Odrách se v polovině srpna vyřádil neznámý pachatel. Na odstaveném linkovém autobusu Karosa poškodil vytržením od motorku elektrické ovládané a vyhřívané obě zpětné zrcátka. Na vedlejším odstaveném linkovém autobusu ohnul oba přední stěrače.

Věc byla původně šetřena jako přestupek a po zaslání vyčíslení škody, které přesáhla částku devatenáct tisíc korun, byla překvalifikována na přečin poškození cizí věci.


Odcizená Š Fabie

Ráno 30. srpna zjistil majitel auta, že mu jej někdo odcizil. Zaparkovanou Š Fabii na sídlišti ve Frenštátě pod Radhoštěm na ulici Beskydské, odcizil pachatel během noci.

Frenštátští policisté zjišťují okolnosti případu. Přivítají jakékoliv informace k uvedenému případu, týkající se pohybu osob, vozidel či souvisejících neoznámených pokusů vloupání či krádeží věcí ze zaparkovaných vozidel. Informace můžete oznámit telefonicky na tel. čísle 974 735 711.

 

Odcizil stříbro

V provozní době kolem jedné hodiny odpoledne dne 31. srpna, využil pachatel nepozornosti prodavačky a z prodejního pultu odcizil celé pláto stříbrných náramků. Majiteli prodejny tak způsobil škodu ve výši více jak 50tisíc korun.

Kopřivničtí policisté zjišťují okolnosti celé události. Prověřují získané poznatky k osobě pachatele.

Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádeže.

 

Z herny odcizil notebook

Devatenáctiletý mladík z Nového Jičína čelí podezření ze spáchání krádeže. Využil nepozornosti hosta baru, kterému odcizil notebook v ceně 24 tisíc korun. Svým jednáním se dopustil přečinu krádeže. Novojičínští policisté prověřují, zda se mladík nedopustil dalších podobných protiprávních jednání.

 

Pracovní úraz

Kopřivničtí policisté prošetřují okolnosti pracovního úrazu, ke kterému došlo na konci srpna v jedné firmě sídlící na Kopřivnicku. K úrazu došlo na noční směně okolo čtvrté hodině nad ránem. Poškozená 55letá zaměstnankyně, vstoupila do cesty jedoucímu vysokozdvižnému vozíku. Řidič vozíku odbočoval vpravo a levým předním kolem vozíku najel na nohu poškozené, které způsobil otevřenou zlomeninu kotníku levé nohy a části holenní kosti s předpokládanou dobou léčení do šesti měsíců. Na základě prováděného šetření byl příklad kvalifikován jako přečin ublížení na zdraví z nedbalosti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice