30. 8. 2010

Nepoctivý nálezce

Kopřivničtí policisté v těchto dnech prošetřují okolnosti případu zatajení věci, ke kterému došlo dne 23. srpna v Kopřivnici, místní části Lubina. Neznámý pachatel si na autobusové zastávce U mostu nálezem přisvojil odložený mobilní telefon Sony Ericsson. Telefon v hodnotě šest tisíc korun na lavičce zapomněla jeho majitelka, která případ oznámila v těchto dnech kopřivnickým policistům. Zákoník zde hovoří, že kdo si přisvojí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.


Při návštěvě u matky kradl

Osmnáctiletý mladík je novojičínskými policisty prošetřován pro podezření z přečinu krádeže. Mladík z Novojičínska měl na konci srpna v době, kdy byl v bytě u své matky na návštěvě odcizit z pokoje monitor k počítači. Způsobena škoda činila tisíc korun. Tohoto jednání se dopustil přesto, že byl za trestný čin krádež v posledních třech letech Okresním soudem Jeseník odsouzen. Matka dala souhlas se stíháním svého syna.


Z garáže odcizil zahradní stroje

V době od 24. do 29. srpna odcizil neznámý pachatel na Frenštátsku z neuzamčené rodinné garáže dvě motorové travní sekačky, sněhovou frézu a řetězovou pilu. Způsobena škoda odcizením přesáhla částku padesát tisíc korun. Policie po odcizených věcech a pachateli krádeže a porušování domovní svobody usilovně pátrá.


Krádež světelného dopravního značení

Neznámý pachatel odcizil v době od 25. do 27. srpna ze silnice ve Starém Jičíně, části mezi Starojická Lhota a Dub ze směru od Dubu světelné výstražné zařízení, včetně jeho zdroje a řadiče. Zařízení mělo doplňující dřevěnou zábranu pro označení uzavírky silnice s dopravní značky B1 zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), kterou pachatel na místě ponechal. Světelné zařízení bylo instalováno na komunikaci, na které probíhá oprava dvou mostů a je souběžná se silnicí I/48. Poškozené firmě vznikla škoda přes třiadvacet tisíc korun.


Krádež křovinořezů z garáže

V noci na 27. srpna vnikl neznámý pachatel do dřevěné stodoly v obci Tošovice, ze které následně odcizil dva kusy benzínových křovinořezů. Majiteli vznikla škoda odcizením přes třináct tisíc korun. Oderští policisté po pachateli přečinu krádeže intenzivně pátrají.


Oslavy města proběhly v poklidu

V době konáním akce Den města Fulnek zajišťovali místní policisté veřejný pořádek ve městě. Fulnečtí policisté se od soboty 28. srpna od osmé hodiny večerní do následujícího dne třetí hodiny nad ránem zaměřili také na kontrolu, zda nedochází k umožňování požívání alkoholických nápojů a hry na výherních automatech osobám mladších 18 let v restauracích. Zde nebylo zjištěno žádného protiprávního jednání. Při souběžné dopravní akci uniformovaní policisté zkontrolovali celkem 47 vozidel a udělili jednu blokovou pokutu ve výši pět set korun. Jednalo se o řidiče osobního vozidla, který vjel do zákazu vjezdu. V jednom případě byl do protialkoholní záchytné stanice v Opavě dodán podnapilý a agresivní muž, který porušoval veřejný pořádek. Místnímu mladému muži policisté naměřili hodnotu 1,79 promile alkoholu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice