10. 1. 2018

Nepolepšitelní

Dne 9. ledna 2018 zahájili policisté z Nového Jičína úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže, kterého se měli dopustit šestačtyřicetiletý muž a sedmadvacetiletá žena z Fulneku. Podezřelá dvojice měla v pátek 5. ledna 2018 okolo 12.00 hodin v jedné z prodejen na Novojičínsku vložit do nákupního košíku různé druhy dětského oblečení a následně ve zkušební kabince z těchto věcí odstranit ochranné prvky. Poté zboží uschovali do batohu a přenesli bez zaplacení přes pokladnu. Škoda způsobená odcizením převyšuje 2 tisíce korun. Uvedeného jednání se oba dopustili i přesto, že byli za stejný čin v posledních třech letech odsouzeni nebo potrestáni. Za přečin krádeže spáchaný formou spolupachatelství jim tak hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Na Stodolní, v nemocnicích

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 18letého muže pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž je podezřelý z celkem 19 skutků majetkového protiprávního jednání. K sérii došlo v době od 28. 10. 2017 do 1. 1. 2018 (přičemž některé protiprávní jednání mělo být spácháno i na Štědrý den či poslední den roku 2017 nebo na Nový rok). Celková škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce přesahující 73 000 korun (dosud neobjektivizováno znalcem). Muž měl využívat nepozorností obětí, v některých případech jejich ovlivnění alkoholem, a odcizit jejich věci v různých provozovnách (či v jejich blízkosti) na Stodolní ulici. Z odložených kabelek (či kabelek, které měly poškozené zavěšeny na těle – přes rameno, ruku…) měl odcizit peněženky s doklady a platebními kartami, mobilní telefony či další věci. Někdy měl odcizené platební karty užít k neoprávněným platbám. Krádeží v provozovnách na Stodolní ulici bylo prověřováno celkem 14. Detailněji lze k jednomu z případů uvést, že ke skutku došlo v prvních dvou hodinách dne 22. 12. 2017 před jedním z barů na Stodolní ulici. Muž měl využít aktuálního ovlivnění 25letého cizince alkoholem. Když poškozený upadl na zem, muž mu měl ze zadní kapsy odcizit peněženku s doklady, platební kartou a financemi. Prostřednictvím karty měl pak podezřelý provést dvě neoprávněné platby. Škodu na majetku vyčíslil poškozený cizinec ve výši téměř 2 000 korun. V dalších třech případech měl muž odcizit věci pacientů v nemocnicích, jak v Ostravě, tak v nemocnici na Karvinsku. Muž se měl nechat hospitalizovat a následně spolupacientům odcizit tablety či telefon. Muž se k jednání doznal, nebyl dosud trestán. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání.

 

Výzvy policie – střet cyklisty a vozidla

Dne 5. ledna 2018 v době kolem 15:40 hodin došlo v Ostravě-Porubě na ulici Polská, poblíž nákupního střediska Kaufland ke střetu osmnáctiletého cyklisty a osobního vozidla. Cyklista měl vjet z chodníku kolmo na vozovku, kde do něj narazilo osobní vozidlo tovární značky KIA šedé barvy. Cyklista utrpěl poranění, které si vyžádalo převoz do lékařského zařízení. Alkohol u řidiče vozidla byl vyloučen odborným měřením. Policisté tímto žádají svědky, kteří by mohli podat jakékoliv relevantní informace ke skutkovému ději dopravní nehody, nechť se přihlásí na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 725 254 (506). Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice