8. 1. 2018

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 8. ledna 2018 okolo 07:18 hodin došlo v Novém Jičíně k dopravní nehodě. Stalo se tak na ulici Bezručova, na přechodu pro chodce u kruhového objezdu číslo 4. Řidič dosud neustanoveného osobního motorového vozidla tmavé barvy jel po uvedené ulici ve směru ke kruhovému objezdu číslo 4 a na přechodu pro chodce před tímto kruhovým objezdem se střetl s mladou ženou, která přes přechod přecházela. Řidič chodkyni srazil přední částí vozidla (ve svém jízdním pruhu) a poté z místa nehody odjel ve směru k ulici Generála Hlaďa. Dle dosud zjištěných informací měl vozidlo řídit starší muž, který na místě spolujezdce převážel starší ženu. Při nehodě došlo ke zranění chodkyně. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo 974 735 251 popřípadě na linku 158. Za pomoc občanů děkujeme!

 

Poškodil devět vozidel

Kopřivničtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v noci z pátku na sobotu poškodil devět vozidel zaparkovaných na parkovišti na ulici Francouzské. Na vozidlech různým způsobem poškodil stěrače, čímž způsobil majitelům škodu za téměř 12 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Za toto jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Násilím vnikl do bytu

V pátek 5. ledna 2018 okolo 23:00 hodin vyrazil třiadvacetiletý muž z Oder vstupní dveře do jednoho z bytů na sídlišti Míru v Odrách a vnikl dovnitř. Agresivní muž v chodbě bytu rozbil zrcadlo a poškodil šatní stěnu, přičemž se snažil fyzicky napadnout jednoho z obyvatel bytu, který ho však z bytu vystrčil ven. Následně majitelka bytu vše oznámila na policii. Pachatel se v tomto případě dopustil přečinu porušování domovní svobody, za který mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 

Filuta…

Novojičínský komisař sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu podvod devětadvacetiletému muži z Kopřivnice. Muž měl v roce 2016 uzavřít s finanční společnosti smlouvu na poskytnutí půjčky ve výši deset tisíc korun. V dané době si byl však vědom, že závazky plynoucí z uvedené smlouvy nechce a ani nemůže hradit a to z důvodů nedostatečných příjmů a neuhrazených jiných finančních závazků. Poškozené společnosti uhradil pouze jednu týdenní splátku. Následně se kontaktu vyhýbal. Trestní zákoník pamatuje na takového jednání s trestem odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice