10. 10. 2016

Nález ostatků

Nález kosterních ostatků oznámil na tísňové lince ráno 9. 10. 2016 38letý muž. Kosterní ostatky nalezl oznamovatel ve dvorní části jednoho z ostravských domů, když venčil psa. Přivolaný lékař uvedl, že se jedná o fragmenty lebky. Vzhledem k charakteru nálezu nebylo reálné zjistit příčinu smrti ani totožnost zesnulé osoby. Ostatky byly dokumentovány a převezeny k pitvě. Policisté nyní pokračují v prověřování okolností události.

 

Pozor na podvodníky

Začátkem října se v Ostravě dosud neznámý pachatel vetřel do bytu téměř devadesátileté ženy. Její důvěru si získal tím, že se vydával za lékaře, který vyšetří její zdravotní stav. V nestřeženém okamžiku jí odcizil věci v hodnotě okolo 30 000,- Kč. Pachatel je podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Újma, kterou paní utrpěla, není ovšem „jen“ finanční, ale také citová. Odcizené věci pro ni měly nedozírnou hodnotu.

Přestože další legenda bývá pro varování často medializována, policisté se s ní nadále setkávají. Začíná slovy: „Ahoj babi, hádej, kdo volá?“. Takto obvykle začíná telefonát, který může mít pro důvěřivého seniora nedozírné následky. Nic netušící babička osloví volajícího jménem a už se začne roztáčet kolotoč se smyšleným srdcervoucím příběhem, ve kterém se potomek, samozřejmě ne vlastní vinou, dostal do finančně svízelné situace. Nutně potřebuje peníze, většinou v desítkách tisíc korun. A protože si pro ně z různých, samozřejmě smyšlených, důvodů nemůže přijít osobně, posílá k babičce kamaráda nebo kamarádku.

Seniorům radíme, aby si každý podobný telefonát okamžitě ověřili a zavolali vnukovi nebo vnučce, kteří jim měli údajně volat, případně kontaktovali nejbližší příbuzné. Pokud zjistí, že nevolal nikdo z rodiny, aby neprodleně volali Policii ČR na linku 158. Na policii (linka 158) by se měli obrátit také v případě, kdy se kontakt s rodinou nepodařilo navázat.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice