7. 10. 2016

Vykrádal zařízení čerpacích stanic

Minimálně čtyři případy vykradených mincovních pokladen auto vysavačů má na svědomí 43 letý recidivista z Ostravy. Odcizené peníze použil pro svou potřebu ke hře na výherních automatech.

Novojičínští policisté zjistili, že pachatelem čtyř krádeží peněz z mincovních pokladen auto vysavačů na čerpacích stanicích v okrese Nového Jičína je 43letý recidivista z Ostravy, který na místa krádeží přijížděl automobilem. V průběhu měsíce září, násilím vypáčil stojany s mincovníky a peníze použil ke hře na automatech. Majitelům čerpacích stanic z Butovic a Šenova u Nového Jičína vznikla škoda v řádu tisíců korun. Zadržený výtečník je podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Jaký trest dostane je na rozhodnutí soudu.

 

Neuposlechl s více jak 3,5 promile výzvy policistů

Oznámení o „kličkujícím“ automobilu, který ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu, získali Fulnečtí policisté od oznamovatele telefonicky. Mělo se jednat o vozidlo zn. Opel Astra jedoucím z Fulneku na Odry. Policisté vozidlo krátce po 16 hodině dostihli. Řidiče se snažili pomocí výstražných světel zastavit, to se jim však nepodařilo. Až další přivolaná hlídka policistů z Oder vozidlu zablokovala cestu a vozidlo zastavila. Uvnitř seděl opilý 50letý muž, který při brždění naboural policejní auto. Provedenou dechovou zkouškou u něj policisté zjistili více jak 3,5 promile alkoholu. Na místě mu zadrželi řidičské oprávnění a převezli do nemocnice. Ke zranění osob, ani k větší škodě na majetku nedošlo. Protiprávní jednání řidiče je nadále v šetření novojičínských dopravních policistů.  

 

Pneumatiky a disky

Po násilném vniknutí do sklepních prostor domu v Odrách, odcizil doposud neznámý pachatel sadu osmi disků se zimními pneumatikami v celkové výši 10 tisíc korun. Jednalo se o plechové disky a pneumatiky velikosti. 14“ a 15“. Ke krádeži mělo podle majitele dojít v období od konce měsíce září do 6. 10. 2016. Informace k samotné krádeži zjišťují oderští policisté.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice