6. 10. 2016

Vloupali se do domu a prodejny

Dva zjištění pachatelé vloupání do rodinného domu a prodejny mají sděleno obvinění. Jedná se o dvě vloupání, které provedli dva muži na dvou rozdílných místech v měsíci srpnu a září ve Fulneku a Frenštátě pod Radhoštěm. Pachatelem vloupání do rodinného domu ve Fulneku na ul. Masarykova, je 28letý muž Jerlochovic. Ten začátkem měsíce srpna vnikl násilím do domu, z kterého odcizil elektronářadí. To následně prodal v Novém Jičíně, a peníze použil pro svou potřebu. Svým jednáním způsobil téměř 7 tisícovou škodu. Na základě důkazů se policistům k vloupání doznal. Vloupání do prodejny potravin ve Frenštátě pod Radhoštěm na ul. Křižíkova, z počátku měsíce září, má na svědomí 23letý muž z Nového Jičína. Po násilném vniknutí do prodejny si s sebou odnesl cigarety a tabák za téměř 70 tisíc korun. Oba zjištění pachatelé jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádež, přesnou výši a druh trestu jim určí soud.

 

Tři kontrolovaní řidiči pod vlivem drog

Všichni jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové láky. Jaký trest dostanou, určí soud. Jedno je jisté, svým chováním ohrožují jak sebe tak ostatní účastníky silničního provozu. Jeden z nich řídil služební firemní vozidlo a byl v zaměstnání.  Jednoho z nezodpovědných řidičů zastavili dopravní policisté na silnici ve Starém Jičíně. Provedeným testem na drogy u 33letého muže řídícího Škodu Fábii zjistili, že má v těle Amphetamin. Druhého 30letého řidiče Reanaultu Scenic zastavili novojičínští policisté na ulici Hřbitovní. U něj ukázal test přítomnost marihuany. Třetím kontrolovaným byl 40letý řidič nákladního vozidla MAN, také u něj provedený test zjistil přítomnost marihuany. Ten nejen že řídil ovlivněn drogami, ale souběžně vykonával pracovní činnost řidiče s firemním vozidlem.

 

Sprejerství

Příborští policisté prověřují dva dvacetileté mladé muže z přečinu poškození cizí věci-„sprejerství“. Svými nápisy „SNK“,„JAMAL“ a obrazcem „korunky“, poškodili omítky a vrata garáží ul. Wolkerova v Příboře. Tohoto jednání se měli dopustit v měsíci dubnu letošního roku. Kriminalisté nadále zjišťují další poškozené objekty.

sprejerství Příbor (5)sprejerství Příbor (4)sprejerství Příbor (7)sprejerství Příbor (6)

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice