10. 11. 2017

„Nález zbraní“

Během uplynulých dnů nahlásila na linku 158 osmašedesátiletá žena, že při vyklízení půdních prostor jednoho z rodinných domů v obci Kunín nalezla několik střelných zbraní a střelivo. Na místo se dostavila policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o tři dlouhé střelné zbraně a přibližně sto kusů střeliva. Střelivo díky značnému stáří vykazovalo známky špatného stavu, kdy z toho důvodu byl na místo přivolán pyrotechnik, který si střelivo převzal k řádné likvidaci. Nalezené střelné zbraně byly uloženy na oddělení zbraní a bezpečnostního materiálu Územního odboru policie Nový Jičín.

 

Jak postupovat v případě, že naleznete střelnou zbraň?

Se zbraní v žádném případě nemanipulujte, mohlo by dojít k náhodnému výstřelu, popřípadě může být zbraň jiným způsobem poškozená a střelba z ní může být nebezpečná. Nález zbraně neprodleně nahlaste na policii, která si střelnou zbraň převezme a uloží ve skladu zbraní. Policejní orgán dále na úřední desku vyvěsí oznámení o daném nálezu, kde je vyzván případný majitel, aby se ke zbrani přihlásil. Pokud se tak do půl roku nestane, střelná zbraň propadá státu. 

 

„Pytláctví“

Policisté z oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně zahájili v úterý úkony trestního řízení pro přečin pytláctví. Tohoto trestného činu se měl dopustit dosud neznámý pachatel, který na konci října neoprávněně střílel na jelena, který na způsobené poranění následně uhynul a byl nalezen nedaleko obce Tichá. Hodnota uhynulého zvířete byla vyčíslena na více jak 17 tisíc korun. Pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice