13. 11. 2017

Nový Jičín:

Prověřují výtržnictví

Dosud neustanovený pachatel měl v pátek krátce před půlnocí na Masarykově náměstí v Odrách v prostoru před místním barem bezdůvodně několikrát udeřit do obličeje osmadvacetiletého muže, a to v přítomnosti ještě nejméně dalších pěti hostů. Po upadnutí na zem jej agresor ještě minimálně dvakrát kopl do oblasti hlavy a z místa poté utekl. Zraněný muž byl převezen rychlou záchrannou službou k ošetření do nemocnice. Policejní orgán zahájil ve věci úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností nasvědčujících spáchání přečinu výtržnictví a přečinu ublížení na zdraví, za což hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce trvání až tří let.

 

 

Bruntál: 

Nalezený granát přenesl ke své chatě

V sobotu 11. listopadu oznámil šestasedmdesátiletý senior na linku 158, že v katastru obce Slezské Rudoltice nalezl v poli v blátě společně se svým vnukem železný předmět, který přenesl do rokle u zahrady své rekreační chaty. Zde později zjistil, že se jedná o nevybuchlý ruční granát F1 z druhé světové války. Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka, která provedla zajištění místa nálezu a zároveň vyžádala výjezd pyrotechnické služby, která si granát převzala. Evakuace osob v okolí nebyla, vzhledem k tomu, že se granát nacházel mimo obytnou oblast, nutná.

 

Přehlédnutí květináče ji přišlo draho

Škodu v odhadované výši sto padesát tisíc korun si v pátek 10. listopadu způsobila dvaatřicetiletá žena, která v obci Bruntál na ulici Opavská při couvání přehlédla betonový květináč, do kterého narazila pravou zadní části vozidla VW Touareg. Při nárazu posunula květináč o několik desítek centimetrů a květináč odřela. Na vozidle vznikla škoda cca 150 tisíc korun. Policisté u ženy provedli dechovou zkoušku, která vyloučila požití alkoholu.

 

 

Frýdek-Místek:

V dechu měl více jak dvě a půl promile

Podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky bylo v pátek 10. listopadu sděleno sedmatřicetiletému muži, který téhož dne řídil v katastru obce Třinec Lyžbice osobní motorové vozidlo značky BMW v silné podnapilosti. Policisté ze Speciální pořádkové jednotky řidiče kontrolovali dvě hodiny po půlnoci na komunikaci I/11, kde jej zároveň vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Ta při prvním měření ukázala hodnotu 2,59 promile alkoholu v dechu, při druhém pak 2,52 promile. Muž by pro svou silnou podnapilost umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Za jeho jednání mu nyní hrozí až jeden rok za mřížemi.

 

 

Karviná:

Taxikář přišel o mobil

Policisté z obvodního oddělení Orlová prověřují případ krádeže, ke které došlo během noční jízdy ve vozidle taxislužby. Dosud neznámý pachatel měl během dnešní jízdy z Karviné do Orlové odcizit v době od 04:30 do 06:30 hodin mobilní telefon, který byl uložen v přihrádce mezi předními sedadly. Poškozené organizaci tak vznikla škoda tři tisíce korun. K prověření a objasnění skutku již byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení.

 

 

Ostrava:

U svého domku našel podezřelý předmět

Dnes po jedenácté hodině dopolední oznámil na linku 158 osmatřicetiletý muž nález podezřelého předmětu. Při hrabání listí si na své zahradě povšimnul podezřelého kovového zkorodovaného předmětu ve tvaru pivní láhve a pojal podezření, že se jedná o nevybuchlou munici. Po příjezdu na místo hlídka místo nálezu ohraničila a evakuovala z rodinného domu tři osoby. Přivolaný pyrotechnik na místě zjistil, že se nejedná o munici, ale o starou zkorodovanou tlakovou láhev.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice