10. 12. 2010

Ujel z místa dopravní nehody

V nočních hodinách měsíce září letošního roku v jedné z obcí na Novojičínsku, přehlédl 18letý řidič chodce, který šel středem vozovky. Srazil jej na zem a z místa nehody ujel. O celé události se svěřil svým známým, kteří na místo nehody zajeli a zraněnému přivolali pomoc.

Policistům však o tom jak k nehodě došlo, neřekli. Uvedli, že jeli jen okolo.

Novojičínští dopravní policisté provedli ohledání místa nehody, zajistili stopy a započali prověřovat informace směřující ke zjištění pachatele. Zraněný 24letý muž, byl převezen do nemocnice. V nemocnici odběrem krve zjistili, že je pod vlivem alkoholu.

Informace o tom, kdo byl řidičem auta, se za pár dnů objevily na sociální síti. Policisté získali tuto informaci a za možným pachatelem zajeli. Ten jim sdělil, že chodec šel středem vozovky, a když byl před ním, tak zavrávoral a poté došlo ke střetu s jeho autem. Po nárazu zůstal ležet na zemi. Řidič zpanikařil, dostal strach z policie a ztráty řidičského průkazu a odjel. Svým známým však o tom řekl a požádal je, aby na místo zajeli a přivolali pomoc.

Podezřelý ve snaze zakrýt dopravní nehodu, dal následujícího dne své auto do opravy. Nechal vyměnit čelní sklo, přestříkat přední kapotu a blatník.

Policejní vyšetřovatel zahájili prověřování celé události s podezřením ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, a přečinu neposkytnutí pomoci řidičem motorového vozidla.

O výši trestu 18letého řidiče rozhodne soud. Za své jednání může dostat až 5let trestu odnětí svobody.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice