13. 12. 2010

Děvče sražené na přechodu pro chodce

Krátce po 16 hodině 21. října v Novém Jičíně, přehlédl 21letý řidič malé 9leté děvče na přechodu pro chodce.

Školačka přecházela přes přechod, když do ní narazilo jedoucí auto. Děvče po nárazu upadlo na zem. Hrozivě vypadající nehoda dopadla naštěstí dobře. Dívka se postavila, nasadila si čepičku na hlavu a v šoku přešla na druhou stranu silnice. Tam se jí ujali kolemjdoucí. Následkem nehody utrpěla pouze lehká zranění.

Viníka nehody, 21letého řidiče, policisté oznámili k projednání správnímu orgánu Odboru dopravy a sil. Hospodářství., s podezřením ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Za uvedené jednání mu hrozí pokuta a zákaz činnosti.

  

 

Dva z pěti sedí za mřížemi

Od začátku letošního roku trápila skupina 5 mužů obyvatele Kopřivnicka na Novojičínsku.

V těchto den celý případ předali policisté státnímu zástupci. O výši trestu za jejich činnost rozhodne soud. Svým jednáním se dopustili formou spolupachatelství přečinů krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody, podílnictví, přechovávání omamné a psychotropní látky. Za uvedené skutky jim hrozí až 8 let trestu odnětí svobody.

Pět mužů ve věku od 21 až 41 let nejsou pro policisty neznámými osobami. Dva z nich, ti nejstarší, jsou nyní ve vazební věznici, a zbylí tři jsou stíhání na svobodě. Jeden z těch zkušenějších nejstarší, začal páchat trestnou činnost hned po svém loňském návratu z výkonu trestu.

Brali vše, co jim přišlo pod ruku. Věci z osobních automobilů, rodinných domů, restauračních zařízení a prodejen.

Novojičínští policisté na všech případech intenzivně pracovali, až spadla klec. Ve stejnou dobu na několika místech všechny zadrželi. Při domovních prohlídkách u nich našli část odcizených věcí ale také drogy.

Při vloupání do prodejny autodílů v Kopřivnici způsobili majiteli škodu více jak půl milionu korun. Z vyloupené restaurace si odnesli zařízení provozovny – výrobník ledu, presovar a další věci. Z rodinných domků odnesli radiátory kotel, plastová okna. Z vytypovaných vozidel převážně značek VW zcizovali jednotlivé části včetně interiéru. Část odcizených věcí odprodali, část použili pro svou potřebu. Některé součástky z vykradených vozidel si namontovali do svých automobilů.

Výsledkem jejich jednání je škoda přesahující milion korun.

  

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice