16. 12. 2010

Krátký přehled toho jak vypadá běžný den policistů Novojičínska.

Desítky výjezdů k prověření oznámení o sousedských neshodách, drobných krádežích, prověrek míst, s výskytem kriminálně závadových osob, kontrola parkovišť u supermarketů. Dohled nad silničním provozem, vyšetřování trestné činnosti a jednotlivých přestupků.

Toto je jen krátký výčet každodenní práce novojičínských policistů, které se objevují v policejních svodkách. Samozřejmě jsou i takové dny, kdy je toho podstatně více, ale také i méně.

Za posledních 24 hodin se událo hned několik dopravních nehod s lehkým zraněním, zjištěným alkoholem řidiče a způsobenou škodou více jak 200 tisíc korun. Policisté zadrželi hned několika podezřelých osob ze spáchání přečinů, které umístili v policejních celách. Následovaly eskorty k soudu s návrhem na uvalení vazby.

Vyšetřujeme případ fyzického ublížení na zdraví mezi rodinnými příslušníky, vypátrali jsme hledané osoby, přijali jsme oznámení o neplacení výživného. Prověřovali jsme případ zahoření rodinného domu v obci Hukovice se zraněním jeho majitele. Přijali jsme padělanou tisíci korunovou bankovku. Tak jako každý den tak i nyní došlo k vloupání do vozidla, pokusu vloupání do garáže a jako poslední případ jsme přijali oznámení o krádeži finanční hotovosti z prodejny papírnictví, kdy pachatel využil nepozornosti obsluhy a odcizil tržbu.

Přáním policistů, je, aby blížící se vánoční svátky byly co možná nejméně bolestivé jak způsobenou majetkovou škodou tak fyzickou či psychickou bolestí. Nicméně právě v tomto období dochází každoročně k nárůstu rodinných neshod, s podporou alkoholu přerůstajících k domácímu násilí, zvýšenému sebepoškozování s následkem smrti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice