10. 12. 2020

Odcizení peněženky z kabelky při nákupu v novojičínském supermarketu

Okolo třinácté hodiny odpolední 3. prosince 2020 doposud neznámý pachatel využil v prodejních prostorách supermarketu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně chvilkové nepozornosti 69leté ženy z Novojičínska a z její kabelky, kterou měla poškozená pověšenou přes rameno, jí odcizil dámskou peněženku zelené barvy s finančními prostředky na hotovosti, s různými osobními doklady, s platební kartou a s různými slevovými a věrnostními kartami, vše v celkové hodnotě 2 a půl tisíce korun. Tento zločin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí a dokladů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Silniční kontrola prokázala silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Kopřivnici

Službu konající kopřivnická policejní autohlídka v rámci běžného výkonu a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu chvíli před šestnáctou hodinou odpolední 2. prosince letošního roku stavěla a kontrolovala na ulici Štefánikové v Kopřivnici řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Dacia Logan, a to 44letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento řidič je pod silným vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 2,4 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznal a zakročující policisté mu na místě zakázali řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření. Policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici tak v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení směřující k objasnění a k prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že mohl být spáchán přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Dopravní nehoda silně podnapilého řidiče osobního automobilu v Bílovci

Chvíli po čtvrté hodině ranní 6. prosince 2020 řídil po ulici 1. máje v Bílovci 26letý muž z Novojičínska osobní motorové vozidlo tovární značky Honda Civic ve směru jízdy na obec Lubojaty, kdy vlivem své silné podnapilosti vyjel vpravo mimo vozovku a pravou přední částí automobilu narazil do levé zadní části zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Dacia Logan. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla poškozenými majiteli automobilů vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami byly shora uvedenému řidiči naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 2,1 promile alkoholu v dechu. Tento muž s naměřenými hodnotami souhlasil, předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice