10. 3. 2011

Nožem na prodavačku

Kopřivničtí policisté prověřují oznámení prodavačky jedné kopřivnické prodejny.

Zákazník, který do prodejny vešel, už od pohledu upoutal pozornost zaměstnanců provozovny. Když si všiml, že je pod kontrolou začal být agresivní. Sprostými slovy je urážel a vyhrožoval jim. Své vyhrůžky zdůraznil, když uchopil z prodejního regálu kuchyňský nůž a prodavačce začal vyhrožovat, že jí ho vrazí do žeber. Při odchodu z prodejny odhodil na pokladnu balení bonbonů a několikrát kopl do vstupních dveří. Škoda na majetku prodejně nevznikla.

Policisté toto jednání prověřují s podezřením ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a přečin výtržnictví.

S případy agresivního jednání zákazníků se setkáváme stále častěji. Prodavačky a ostrahy prodejen denně odhalí několik zlodějů, kteří si odnášejí různé zboží. Když je při krádeži přistihnou, sprostě jim nadávají, vyhrožují fyzickou likvidací, bývají agresivní. K odcizení zboží používají různé skrýše v oblečení, upravené tašky ale také mnohdy jeden ze zlodějů odláká pozornost prodavače a druhý zboží odcizí. Krádeží se dopouštějí lidé bez rozdílů věku a pohlaví.

 

Odcizené telefonní kabely

Více jak 300metrů měděného telefonního kabelu odcizil pachatel ve Štramberku. Telefonní kabel umístěný na sloupech elektrického a telefonního vedení, ve výšce 5 metrů strhl a poté jej odcizil. Poškozená firmě tak vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun.

Věc šetřena jako přečin krádeže.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice