10. 5. 2017

Napaden ve vlastním domě

Dosud nezjištěný pachatel v pondělí 1. května 2017 okolo 10.30 hodin vykopl vstupní dveře rodinného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm a vešel dovnitř. Následně hned na schodišti v domě fyzicky napadl jednoho z obyvatelů domu, přičemž mu vyhrožoval likvidací. Poté agresivní muž v domě poškodil nábytek, čajovou soupravu a další věci. Při odchodu poškodil ještě osobní motorové vozidlo zaparkované před domem. Svým protiprávním jednáním způsobil škodu přesahující 15 tisíc korun. Pachatel se v tomto případě dopustil hned čtyř trestných činů, a to přečinu porušování domovní svobody, přečinu poškození cizí věci, přečinu ublížení na zdraví a přečinu nebezpečného vyhrožování, za které mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Nepoučitelní

Ostravští policisté sdělili dne 6. května 2017 ve zkráceném přípravném řízení podezření dvaatřicetiletému muži z Ostravy pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelý měl dne 5. května 2017 hodinu před půl noci v Ostravě – Porubě řídit osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot patřící jeho čtyřicetiletému známému, který se ve vozidle nacházel jako spolujezdec. Při této činnosti byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Řidič se podrobil odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem téměř 1,5 promile.

Policistům mimo jiné uvedl, že nechtěli se známým čekat a utrácet peníze za taxi služby, jelikož chtěli jet pouze malou vzdálenost. Také uvedl, že řídil on, jelikož se opilý necítil, přičemž jeho kamarád, majitel vozidla, opilý evidentně byl. Řidič byl na místě policisty zadržen a vozidlo bylo předáno jeho majiteli. Ten byl také poučen, že pro svou opilost řídit nemůže. Tohoto však nedbal a byl později také při řízení vozidla policisty zastaven. Odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu a lékařskému vyšetření se však podrobit odmítl.

Mladšímu z mužů hrozí za uvedený přečin v případě, že bude uznán vinným trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Čtyřicetiletému muži hrozí za přestupkové jednání spočívající v odmítnutí odborného měření a lékařského vyšetření, zda nebyl při řízení ovlivněn alkoholem nebo jinou návykovou látkou, zákaz činností až na dva roky a pokuta do výše padesáti tisíc korun.

 

Výzva policie

Dne 6. května 2017 v době kolem 17:00 hodin došlo v Ostravě – Hošťálkovicích, na komunikaci využívané mimo jiné také cyklisty, vedoucí od dálnice D1 k loděnici Děhylov k dopravní nehodě. Osobní motorové vozidlo tovární zn. Škoda Felicia, tmavě zelené barvy sjelo vpravo mimo komunikaci a narazilo do kmene stromu. Majitel vozidla byl na místě policisty zjištěn. Odborným měřením na přítomnost alkoholu v dechu byla u něj naměřena hodnota přesahující 1,7 promile. Muž však uvedl, že vozidlo neřídil.

Tímto žádáme svědky této nehody, kteří by mohli podat jakékoliv informace k osobě řidiče vozidla, nebo samotné nehodě, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 725 518 (254). Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

Více než 110 000 korun

Dosud nezjištěný pachatel se vloupal v Moravské Ostravě do osobního motorového vozidla tovární zn. Škoda. Ten dne 7. května 2017 v odpoledních hodinách po předchozím poškození zámku dveří vozidla do tohoto vnikl a odcizil větší množství kancelářské techniky. Odcizeny byly scannery, tiskárna či flash disky. Škoda odcizením byla vyčíslena na částku přesahující sto deset tisíc korun. Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež. V případě dopadení pachatele tomuto hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Neplatil, ale bydlel

Obvinění z přečinu podvod sdělil dne 9. května 2017 ostravský policejní komisař šestatřicetiletému muži z Ostravy. Muž v úmyslu nedostát svých závazku při sepisování nájemní smlouvy využil nepravdivou identitu. Koncem roku 2014 se vydával za čtyřiatřicetiletého muže, makléři předložil fotokopii jeho dokladu totožnosti. Na základě tohoto dokladu mu byla vystavena smlouva o nájmu bytu v Ostravě – Porubě. Své závazky z této smlouvy plynoucí však pak již nehradil a byt takto užíval po dobu jedenácti měsíců. Poškozené společnosti způsobil škodu přesahující částku pětačtyřicet tisíc korun. V případě, že bude obviněný uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na dvě léta.  

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice