12. 5. 2017

Vloupání do solárního studia

Policisté z Nového Jičína v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Tohoto trestného činu se dopustil doposud neustanovený pachatel tím, že se na Novojičínsku vloupal do solárního studia, ze kterého následně odcizil zákaznické karty a finanční hotovost ve výši sto korun. Větší škodu a to ve výši dva tisíce korun neznámý pachatel však způsobil poškozené společnosti samotným vloupáním do objektu, při kterém vylomil vstupní dveře. Neznámému pachateli za dané jednání hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Z garáže odcizil věci za téměř 100 tisíc korun

Dosud neznámý pachatel od 8. května 2017 do 9. května 2017 vnikl na pozemek rodinného domu na Novojičínsku a z garáže tohoto domu odcizil jízdní kola, výbavu na motocykl, nářadí a další věci, čímž způsobil škodu ve výši téměř 100 tisíc korun. Neznámý pachatel se výše uvedeným jednáním dopustil přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádeže a v případě dopadení může strávit za mřížemi až pět let.

 

Zahradník už nezasadil

Celkem 16 kusů vzrostlých rostlin konopí v květináčích, to je záchyt ostravských celníků. V závěru měsíce dubna prováděla hlídka mobilního dohledu Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj kontrolní činnost zaměřenou na přepravu vybraných výrobků a omamných a psychotropních látek. Pro tuto kontrolu si vybrala silnici Ostrava – Frýdek-Místek. V odpoledních hodinách celníci zastavili náhodně vytipované osobní vozidlo Renault zelené barvy, české imatrikulace. Řidič na dotaz celníků, zda přepravuje nějaké „nelegální zboží“, odpověděl, že nikoliv. Dále uvedl, že se stěhuje a ve vozidle má pouze své osobní věci. Hlídka přistoupila ke kontrole vozidla a zavazadlového prostoru. V něm se nacházela papírová krabice přikrytá černým igelitovým pytlem a dva vysoké černé pytle s neznámým obsahem. Po otevření krabice celníci spatřili vzrostlé rostliny zasazené v květináčích připomínající konopí.

Po provedení kontrolního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek soupravou NIK rostlina reagovala jako marihuana. Ve všech krabicích a pytlích bylo napočítáno celkem 16 květináčů se zasazeným konopím. Řidič hlídce sdělil, že se jedná o technické konopí a rostliny zakoupil v Ostravě od neznámého prodejce za 1 600 korun a veze je na svou zahradu do Frýdku-Místku. Doklad o zakoupení nepředložil, žádný kontakt na „údajného neznámého prodejce“ neměl. Jelikož vzniklo důvodné podezření ze spáchání přečinu jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, byla věc pro nepříslušnost neprodleně nahlášena Policii České republiky. Přivolaná hlídka si pachatele i zboží převzala a případ je nadále v šetření.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice