10. 6. 2013

Stopaře už nesveze

V pátek 7.6.2013 přibrala do svého vozidla 23letá řidička dva stopaře v Novém Jičíně. Chtěla jim pomoct. Svezla je do obce Rybí ve směru na Kopřivnici. Až doma zjistila, že jí z kabelky odcizili peněženku s doklady. K popisu stopařů uvedla, že se jednalo o ženu a muže ve věku 20-25let štíhlých postav. Žena měla mít rezavohnědé vlasy po ramena, na sobě bílé tričko a světlé plátěné kalhoty. Muž byl vyšší postavy asi 180cm krátkých hnědých vlasů střihu na ježka.  

 

Chycen při činu

V chatové oblasti v Odrách části Loučky zadrželi v pátek 7. června chataři zloděje.  Zloděj ve věku 29 let vnikal postupně do jednotlivých chat rozbíjením oken. Na Odersko se dostal pěšky a stopem z Olomouce. Muž bez domova se živil tím, co bylo v popelnicích a v chatách. Ve své výpovědi uvedl, že je bezdomovcem. V minulosti již byl trestně stíhán. V chatové oblasti jej zadrželi majitelé v jedné z chat. Přivolaní policisté následně muže umístil do policejní cely a sdělili mu obvinění pro podezření ze spáchání přečinu krádež, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody. Majitelům způsobil škodu přesahující 20tisíc korun. V průběhu 48 hodin se jeho případem zaobíral soud. 

 

Do školky na maso

V Jeseníku nad Odrou se vloupal zloděj do mateřské školy. Po rozbití okna vnikl do školní kuchyně. Uvnitř odcizil téměř 50 kg masa včetně dalších potravin. S sebou si odnesl také notebook. Celkově tak způsobil škodu ve výši 16 tisíc korun.  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice