10. 6. 2015

 

Malým větracím otvorem do provozovny

S podmíněným trestem odnětí svobody do roku 2017, se vyrovnal 19letý zloděj z Kopřivnice po svém. Na to, že mu dal soud ještě šanci k jeho nápravě, nehleděl a kradl dál.

 

Nyní je ve vazební věznici s podezřením ze spáchání dalších krádeží vloupáním na území města Kopřivnice. Policisté mu doposud prokázali čtyři vloupání do prodejen a jednu krádež věcí z obchodu během provozu s celkovou škodou necelých 40 tisíc korun.

První doposud zjištěné krádeže se měl dopustit během prodejní doby v měsíci březnu v prodejně potravin. Odcizené šampony v hodnotě 800 korun odnesl pod bundou kolem pokladen.

Začátkem měsíce dubna vnikl do bytu na ul. Záhumenní, z kterého odcizil televizi, pračku, kombinovaný sporák alkohol a další věci ke škodě majitele za necelých 15 tisíc korun. Ve své výpovědi uvedl, že do bytu vnikl shodnými klíči, které majitel zanechal v zámku dveří. A když druhého dne na dveře zaklepal a nikdo mu neotvíral, byt si otevřel a opakovaně z něj vynášel jeho vybavení.

V měsíci dubnu se dvakrát protáhl 39cm úzkým a 1,5 m dlouhým větracím otvorem do restaurace v Kopřivnici. Aby se k němu dostal, musel tento „eskamotér“ vylézt po hromosvodu do 4m výšky. Následně restauraci prohledal a odcizil věci za 15 tisíc korun. Převážně alkohol, peníze, ale i počítač. Nachystané potraviny zanechal na místě. Z restaurace odcházel oknem v přízemí.

Jeho posledním zjištěným skutkem je vloupání do zaparkovaného vozidla na ul. Francouzské v měsíci květnu. Rozbitím okna dveří a odcizením věcí z ložného prostoru způsobil majiteli 7 tisícovou škodu.

Kopřivničtí policisté pracovali s informacemi z míst spáchání jednotlivých skutků. K odhalení zloděje přispěla místní znalost policistů kriminálního prostředí, ale také zajištěné kriminalistické stopy a věci zanechané na jednotlivých místech vloupání.  V jednom případě se jednalo o mikinu, kterou běžně nosil a svlékl si jí, aby si jí neušpinil. Mimo jiné jí měl také oblečenou na zveřejněné fotografii na sociální internetové síti. Když už měli dostatek důkazů, vyžádali si u soudu souhlas k jeho zadržení. Podezřelého zloděje zadrželi a ten se jim ke krádežím a způsobu jejich provedení doznal. V současné době se nachází ve vazební věznici s podezřením ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže. S ohledem, že pokračoval ve své trestné činnosti a nevyužil podmíněného trestu, může očekávat daleko vyšší trest, jehož výši určí soud.

 01 větrací otvor do restaurace

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice