8. 6. 2015

 

Relace v rozhlase pomohla k vypátrání pohřešovaného

Po pohřešovaném muži pátrali policisté společně s dobrovolnými hasiči. Za pomoci vyhlášené relace v místním kopřivnickém rozhlase byl pohřešovaný v krátké době nalezen.

 

V neděli 7. 6. 2015 krátce po 18 hodině přijali kopřivničtí policisté oznámení o pohřešování 60letého muže z Kopřivnice. Pohřešovaný byl naposledy viděn při odchodu z místa svého bydliště v sobotu 6. 6. 2015 kolem půl desáté dopoledne. Rodina uvedla jeho popis, oblečení i to, že se měl vydat na procházku se svým psem do blízkého okolí bez přesného určení. Když se pes vrátil sám domů, rodina měla obavu, že se něco stalo.

 

Kopřivničtí policisté vyhodnotili dostupné informace, požádali o pomoc místní dobrovolné hasiče a společně s policisty speciální pořádkové jednotky, psovody a policejními psy propátrávali lokalitu mezi Závišicemi, Štramberkem a Kopřivnicí. Souběžně požádali zaměstnankyni kopřivnického obecního úřadu o vyhlášení pátrání v místním rozhlase, která žádosti okamžitě vyhověla. Odezva byla téměř okamžitá.

 

Vyhlášením relace se dostala informace také k muži, který policisty upozornil na místo poblíže lesa „Benčák“, kde v odpoledních hodinách viděl odpočívajícího muže podobného popisu. Pohřešovaný byl na označeném místě nalezen, ovšem již bez známek života. Přivolaný koroner potvrdil přirozené úmrtí bez cizího zavinění. Rodina byla vyrozuměna o jeho nálezu i úmrtí.  Pátrací akce byla ukončena ještě před setměním. 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice