10. 9. 2010

Stalking – nebezpečné pronásledování

Z důvodu nebezpečného pronásledování nyní prověřují bílovečtí policisté 44letého muže, který opakovaně obtěžuje svou milovanou švagrovou. Opakovanými telefonáty, psaním sms zpráv, pronásledováním a neustálým obtěžováním tak překročil přípustnou mez. Poškozená z těchto důvodů podala trestní oznámení na Státní zastupitelství.

Muži za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Nová okna a podvody

Novojičínští policisté stále častěji prověřují případy podvodného jednání některých jednatelů či zástupců firem, kteří nabízejí nová okna. Po zaplacení několika záloh jsou už nekontaktní. Někdy také dodají jen část oken. Ovšem vyzvednou si celou částku, která je mnohdy předražená.

Posledním oznámeným případem, je jednání 41letého muže z Vyškova, který po zaslání 120 tisícové částky na provedení zakázky, nesplnil podmínky smlouvy o dílo. Taktéž finanční prostředky do současnosti poškozenému nevrátil.

Proto doporučujeme být při výběru firem obezřetní.

 

Podvod na Aukru

Iphone za 5080 korun nabízel na prodejním serveru aukro muž, údajně z Ústí nad Labem. Na nabídku reagoval kupující z Novojičínska, kterému však po převodu peněz na bankovní účet prodávajícího dobírkou nic nepřišlo. Prodávající je již déle jak měsíc nekontaktní. Místo Iphonu tak zůstaly poškozenému oči pro pláč.

Podobných případů evidují novojičínští policisté několik desítek. Prověřují je s podezřením ze spáchání přečinu podvodu.

 

Zpronevěřila 50 tisíc korun

Majitel restaurace na Novojičínsku oznámil příborským policistům, že jeho zaměstnankyně mu v průběhu jednoho roku zpronevěřila minimálně 50 tisíc korun.

Jednání 51leté ženy nyní policisté prověřují s podezřením ze spáchání přečinu zpronevěry.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice