13. 9. 2010

Rozsáhlý případ podvodů vyšetřuje komisařka oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně

K dnešnímu datu prověřujeme téměř sto oznámení poškozených majitelů bytů a rodinných domů, kteří byli podvedeni dvěma muži ze Slovenska.

Počátky jejich podvodů z výslechů jednotlivých poškozených datujeme k roku 2007.

Podezřelí muži ve věku 29 a 37let podnikali na území ČR, pod hlavičkou firem Oknoprojekt s.r.o a Bc. Denis Omasta-Technoplastic, se sídlem v Ostravě.

Oba muži společně, nebo každý sám, jako pověření zástupci jmenovaných firem s úmyslem podvodně se obohatit a nedostát svým smluvním závazkům, uzavřeli několik desítek smluv na dodávku plastových oken. V tuto chvíli přesahuje vyčíslená škoda 3,5 mil. korun.

Podvedení majitelé z Novojičínska, Frýdeckomístecka, Ostravska a v podstatně i celého území Moravy jim důvěřovali.

Postup byl vždy stejný, nabídka oken, osobní jednání, uzavření smlouvy s převzetím zálohy a další zálohy, kterou vyžadovali 30 dní před dodáním oken. V několika případech část zakázky provedli, jinde jen částečně, nebo ji neprovedli vůbec.

Obvinění muži jsou nyní ve vazební věznici. Za toto jednání jim hrozí trest odnětí svobody až 8 let, ale samotnou výši po projednání určí soud.

Doporučení, které se netýká pouze tohoto případu, jako ochrana před nepoctivci. Dnes má každý možnost na veřejných internetových sítích prověřit si jakoukoliv společnost a jejich solidnost. Většinou je dobré také dát na doporučení, a při pochybnostech zakázku neuzavírat.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice