10. 9. 2018

Krádež jízdního kola z nosiče

Policisté z Kopřivnice se od minulé středy zabývají odcizením jízdního kola. Pachatele od krádeže neodradilo ani to, že jízdní kolo bylo umístěné na automobilovém nosiči. Podle doposud zjištěných informací mělo k události dojít v době od 20:00 hodin 1. září do 9:00 hodin následujícího dne. Pánské horské jízdní kolo značky Trek, zelené barvy, bylo umístěné na střešním nosiči vozidla Volkswagen Tiquan zaparkovaného na ulici Štefánikova v Kopřivnici. Celková škoda byla vyčíslena na více jak dvacet tisíc korun. Pachateli nyní hrozí v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky. Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731, popřípadě na bezplatné lince 158.

 

Vloupání do zahradní chaty

Škodu přesahující 6 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel majiteli zahradní chaty v Novém Jičíně. Pachatel nejprve překonal oplocení pozemku a následně vnikl do chaty. Z té odcizil motorovou pilu, křovinořez a také kanystr s benzínem. Pachateli v případě dopadení hrozí až dva roky za mřížemi.

 

Obviněn ze čtyř přečinů

Policejní komisař oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava zahájil dne 07. 09. 2018 trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže z Ostravy pro přečiny krádež, poškození cizí věci, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Obviněný měl v období jednoho měsíce (v nočních hodinách) vniknout celkem v sedmi případech do uzamčených osobních motorových vozidel, a to po rozbití skleněné výplně jejich dveří. Následně měl z vozidel odcizit peněženky, finanční hotovost v různé výši, osobní doklady a také platební karty. S nimi měl obviněný provést několik plateb v prodejně potravin, a také se měl pokusit prostřednictvím těchto karet vybrat z bankomatu finanční hotovost v desítkách tisíc korun. V jednom případě měl z vozidla odcizit hotovost více než šestadvacet tisíc korun. Škoda poškozením vozidel byla poškozenými vyčíslena na částku přesahující třiatřicet tisíc korun. Svého jednání se měl muž dopustit v několika obcích na Ostravsku. V rámci prověřování bylo zjištěno, že obviněný měl být za majetkovou trestnou činnosti v minulosti již odsouzen. Za spáchané přečiny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Ostravští policisté připomínají občanům, že je důležité nenechávat cenné ani další věci v zaparkovaných vozidlech, neboť tyto se mohou stát lákadlem pro případného pachatele. I když z vozidla nic neodcizí, následná oprava poškozeného vozidla může dosáhnout tisícových částek.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice