11. 10. 2017

 

Opilá žena bourala během stometrové jízdy

Dopravní nehodu způsobila šestačtyřicetiletá žena, která se v jedné z obcí na Bílovecku bez svolení zmocnila vozidla svého příbuzného. Žena ovlivněna alkoholem se s vozidlem značky Chevrolet měla vydat na „téměř stometrovou“ jízdu, během které dojela k místnímu hostinci, do jehož budovy dvakrát narazila. I přes to, že během nárazu došlo k značnému poškození jednoho z kol, pokračovala v jízdě až do chvíle, kdy jí vozidlo nedaleko místa, kde se jej zmocnila, zcela vypovědělo službu. Zde se po chvíli dostavila policejní hlídka, která ženě při dechové zkoušce naměřila téměř tři a půl promile alkoholu v dechu. Policisté ženě ihned na místě zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin neoprávněné užívání cizí věci, za který ji hrozí až tři roky za mřížemi. Škoda, kterou během své krátké jízdy způsobila, byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun.

  

 

Vandal způsobil škodu za sto tisíc

Během středečního dopoledne zaparkovala pětašedesátiletá žena své vozidlo značky Subaru na ulici K. Schwarze v Novém Jičíně. Když se k němu po hodině vrátila, zjistila, že lak vozidla je na mnoha místech poškrábaný. Dosud neznámý výtržník způsobil v laku mnohočetné rýhy v délce až 160 centimetrů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Policisté po pachateli, který se svým jednáním dopustil trestného činu poškození cizí věci, intenzivně pátrají. V případě dopadení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Výtržnictví

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 56letého muže pro trestný čin výtržnictví. Pro tentýž skutek byl muž v minulosti odsouzen. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, přičemž soud muže do vazby vzal. Ke skutku došlo dne 4. 10. 2017 kolem 15.00 hodiny v jednom z ostravských parků. Muž je podezřelý, že se na místě veřejnosti přístupném obnažen uspokojoval masturbací. Předmětné spatřila i nezletilá 14letá žákyně, která se vracela ze školy. Dítě se leklo a z místa uteklo. Po oznámení incidentu započalo pátrání po podezřelém muži, policisté v průběhu prověřování vytipovali konkrétního podezřelého. Ten se k činu doznal, odůvodnil toto jednání vlivem alkoholu. Muž byl přitom odsouzen za obdobnou trestnou činnost k trestu domácího vězení a současně mu bylo uloženo ochranné léčení. I přes uvedené se měl muž v době, kdy měl setrvávat dle uloženého alternativního trestu v místě svého bydliště, na veřejnosti dopouštět popsaného chování. Aktuálně tedy muži hrozí další trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice