9. 10. 2017

Zraněná cestující

Ostravští policisté prověřují okolnosti události, při které byla vážně zraněna 87letá cestující. Ke skutku došlo dopoledne 7. 10. 2017 v Ostravě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že z autobusu vystupovali cestující na zastávce, následně se měl řidič rozjet. Zřejmě přehlédl z autobusu vystupující ženu, načež mělo dojít k jejímu zachycení. Žena utrpěla vážná poranění, jejichž léčení pravděpodobně přesáhne dobu šesti týdnů. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. Policisté provedli ohledání místa, zajistili dokumentaci místa a zjišťují veškeré okolnosti skutku.

 

Vandal poškodil domovní zvonky, škoda 11 tisíc

Během uplynulých dnů zahájili Novojičínští policisté úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Toho se v první polovině září letošního roku dopustil dosud neznámý pachatel, který na ulici Bezručova v Novém Jičíně poškodil panel vnějších domovních zvonků. Věc byla původně šetřena jako přestupek proti majetku a po vyčíslení škody, která byla stanovena na více jak 11 tisíc korun, byla překvalifikována na výše uvedený přečin, za který hrozí pachateli v případě dopadení až jeden rok za mřížemi.

 

Padák se mu nehodil

Dosud neznámý pachatel od středy do pátku vnikl nezjištěným způsobem do zaparkovaného vozidla Volkswagen na ulici Vančurova v Novém Jičíně. Toto vozidlo prohledal a odcizil z něj batoh, ve kterém se nacházely věci na paragliding včetně paraglidistického padáku, helmy a kombinézy za více jak 68 tisíc korun. Pachatel se však nejspíš domníval, že obsah batohu bude zcela jiný, jelikož odcizené věci následně o pár ulic dál pohodil do křoví, kde byly nalezeny náhodnou kolemjdoucí a předány zpět svému majiteli. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a po pachateli, kterému hrozí trest odnětí svobody až na pět let, intenzivně pátrají.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice