6. 10. 2017

Neuposlechnutí výzvy

Ve středu v odpoledních hodinách navštívil čtyřiadvacetiletý muž z Kopřivnice jednu z místních restaurací. Ten se poté, co mu obsluha odmítla z důvodu jeho značné podnapilosti nalít další alkohol, začal chovat agresivně. Na místo se dostavila policejní hlídka, která agresivního muže opakovaně vyzvala, aby danou restauraci opustil. Podnapilý muž na tyto výzvy nereagoval a odmítal odejít, kdy po použití donucovacích prostředků byl policisty zajištěn a převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Dechovou zkouškou u něj byla naměřena hodnota přesahující tři promile. Neuposlechnutím výzvy se muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku, za který mu nyní hrozí pokuta až do výše 10 tisíc korun.

 

Nebezpečí střetu se zvěří

Ve čtvrtek, po osmé hodině večerní, došlo nedaleko obce Palačov ke srážce osobního vozidla Renault Laguna se zvěří. Osmapadesátiletému řidiči vběhli těsně před vozidlo směrem od pole dva divočáci, na což již nestihl zareagovat. Během srážky došlo k usmrcení obou divočáků a poškození vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Nejedná se o jedinou dopravní nehodu se zvěří, ke které na Novojičínsku ze čtvrtku na pátek došlo. Policisté z dopravního inspektorátu vyjížděli k další třem případům. Vzhledem k ročnímu období dochází k větší migraci zvěře, a proto upozorňujeme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, zvláště v brzkých ranních a večerních hodinách.

 

Loupež

Trest odnětí svobody v délce až deseti let hrozí 31letému muži. Ostravský policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupeže. Ke skutku došlo dne 4. 10. 2017 kolem 13.30 hodin na chodníku v Ostravě-Mariánských Horách. Muž je podezřelý, že se zezadu snažil zmocnit tašky procházejícího 71letého chodce. Poškozený nesl zavazadlo přes rameno. V tašce měla oběť uloženy věci osobní povahy – brýle, písemnosti apod. Podezřelý měl oběť strhnout na zem, o zavazadlo se pak měli přetahovat. Díky poškození popruhu tašky se podezřelému mělo podařit předmětného se zmocnit a z místa utéci. Oběť informaci oznámila na tísňové lince. Policisté oddělení hlídkové služby zjistili prvotní informace ke skutku a okamžitě započali po podezřelém pátrat. Po několika minutách byl podezřelý vypátrán a zadržen. U sebe měl mít část věcí poškozeného. Další věci oběti měl muž odhodit a byly nalezeny v kontejneru na odpad. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže pro zvlášť závažný zločin loupeže a učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

 

Poškozený autobus

Ostravští policisté pátrají po pachateli, který dne 5. 10. 2017 před 22.00 hodinou poškodil v Ostravě okno projíždějícího autobusu. Neznámý měl zasáhnout okno jedoucího autobusu taškou, v důsledku uvedeného pak došlo k rozbití skla. Cestující zraněni nebyli. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin poškození cizí věci.

 

Výzva policie

Dne 4. října 2017 v době kolem 12:30 hodin došlo na křižovatce ulic 1. Máje a Železárenská v Ostravě – Mariánských horách k dopravní nehodě osobního motorového vozidla tovární zn. Mercedes Benz a motocyklu zn. Ducati. Při nehodě došlo k lehkému poranění řidiče motocyklu. Střetu měly předcházet kolizní situace obou dopravních prostředků. Ve výpovědích obou řidičů jsou zásadní rozpory k příčině nehody. Z tohoto důvodů žádáme případné svědky, kteří mohou přispět k objektivnímu posouzení okolností šetřené události, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, bezplatné lince 158 nebo na služební telefonní lince 974 725 596. Za případnou pomoc předem děkujeme.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice