4. 10. 2017

Kvůli spánku u herního automatu přišel o 10 tisíc

Šestačtyřicetiletý muž usnul v úterý v brzkých ranních hodinách během své návštěvy jedné z kopřivnických heren před herním automatem. Tohoto využil dosud neznámý pachatel, který spícího muže připravil o jeho peněženku, kterou měl uschovanou v příruční tašce, jenž měl zavěšenou u pasu. Muž pak po probuzení zjistil, že kromě peněženky přišel o vše, co v ní měl uschované a to osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost ve výši 10 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil trestného činu krádeže a trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které může v případě dopadení strávit až dva roky za mřížemi.

 

Z restaurace odcizil 17 lahví alkoholu

Dosud neznámý pachatel se v noci z neděle na pondělí vloupal do jedné z kopřivnických restaurací. Nejprve blíže nezjištěným způsobem překonal hlavní vstupní dveře a poté do dveří vedoucích do skladu prorazil otvor, díky kterému do skladu vnikl a odcizil z něj mimo jiné 17 láhví alkoholu. Následně se stejným způsobem vloupal do kanceláře, ze které si odnesl finanční hotovost ve výši 13 tisíc korun. V budově restaurace se pokusil také vloupat do zabudovaného trezoru, což se mu však nepodařilo. Policisté již v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a po pachateli, který svým jednáním způsobil škodu ve výši téměř 23 tisíc korun, intenzivně pátrají. V případě dopadení mu hrozí až dva roky za mřížemi.  

 

Krádeže z kabelek

Chvilkové nepozornosti tří poškozených využil dosud neznámý pachatel, či pachatelé, k odcizení věcí z kabelek. Ke skutkům došlo v sobotu nad ránem v provozovnách v centru Ostravy. Přesto, že všechny mladé ženy měly kabelky zavěšeny přes rameno a tedy v relativním „bezpečí“, v nestřeženém okamžiku byly okradeny. Jedna z žen „přišla“ o mobilní telefon, čímž jí byla způsobena škoda ve výši téměř 3 000,- Kč, druhá o peněženku s osobními doklady, platební kartou a finanční hotovostí s celkovou škodou přes 2 000,- Kč. Třetí ženě byl zcizen nejen telefon, ale také peněženka s doklady a hotovostí, takže vyčíslená škoda přesáhla 3 500,- Kč. Ze spáchání přečinů krádeže, případně neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli či pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice