2. 10 2017

Dopravní nehoda – výzva policie

Dne 27. září 2017 v 14:35 hodin došlo v Kopřivnici – Vlčovicích k dopravní nehodě. Stalo se tak u rodinného domu č. p. 92, v místě tříramenné křižovatky. Dosud neustanovená řidička, s vozidlem značky Škoda Felicia, žluté barvy, nezjištěné registrační značky jedoucí ze směru od Frenštátu pod Radhoštěm směrem k silnici č. I/58, při průjezdu výše uvedené křižovatky nedala přednost v jízdě, z pravé strany (ze směru od Lubiny) ke křižovatce přijíždějícímu cyklistovi .  Řidička přední části svého vozidla narazila do cyklisty, který po střetu i s jízdním kolem upadl před vozidlo na komunikaci. Řidička ihned zastavila a se spolujedoucím začali cyklistovi pomáhat. Ten na místě dopravní nehody uvedl, že věc nechce nijak řešit. Řidička i s mužem z místa nehody odjeli pryč. Posléze cyklista zjistil, že při nehodě došlo k poškození jeho jízdního kola a navíc ho začalo bolet na hrudníku. Z tohoto důvodu dopravní nehodu oznámil na policii a následně byl z místa převezen vozidlem záchranné služby do nemocnice v Novém Jičíně. V této souvislosti hledá Policie ČR svědky této dopravní nehody.

Policisté žádají občany, kteří by mohli k této události podat jakékoliv informace, aby tyto informace sdělili osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR, či na telefonní číslo. 974 735 584 nebo na linku 158.

 

Neuposlechnutí výzvy

Jednačtyřicetiletý muž v noci z pátku na sobotu fyzicky napadl svou o patnáct let mladší přítelkyni. Tu v jednom z bytů v Suchdole nad Odrou šestkrát udeřil do hlavy. Napadená žena následně z bytu odešla a zavolala na místo policii. Útočník přivolané policisty i napadenou ženu vulgárně urážel, a i přes výzvu, aby zůstal na místě, se pokusil odejít. V tu chvíli byl po použití donucovacích prostředků hlídkou zajištěn a následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici, jelikož při dechové zkoušce u něj byla naměřena hodnota přesahující dvě a půl promile alkoholu. Muž se svým jednáním dopustil přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku, za které mu nyní hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun.

 

Jízda v protisměru

V neděli v dopoledních hodinách nahlásilo na linku 158 několik účastníku silničního provozu, že na frekventované silnici číslo I/48, mezi Novým a Starým Jičínem, se v protisměru pohybuje osobní motorové vozidlo značky Opel Astra. Na základě oznámení bylo toto vozidlo zastaveno hlídkou obvodního oddělení v Novém Jičíně u obce Polom. Jeho šedesátiletý řidič byl při jednání s hlídkou zmatený a dezorientovaný a vůbec nevěděl, že se jízdy v protisměru dopustil. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Následně bylo zjištěno, že muž, který v protisměru ujel celkem 15 kilometrů, je silný cukrovkář, kdy lékař přivolané přivolané záchranné služby konstatoval, že prodělal hypoglykemický šok, načež musel být převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření.

 

Pár týdnů

Znovu ve věznici nyní pobývá 35letý muž. Poslední trest odnětí svobody vykonal letos (v polovině srpna). Odsouzen byl za majetkovou trestnou činnost k trestu odnětí svobody na dvě léta. Muž je aktuálně opět podezřelý z trestného činu krádeže (spáchaný dílem dokonaným, dílem nedokonaným ve stadiu pokusu) a dále porušování domovní svobody. Protiprávního jednání se měl dopouštět od 30. 8. 2017 (tedy zhruba po dvou týdnech, co ukončil výkon trestu) do 28. 9. 2017 a to v celkem sedmi případech. Způsob spáchání činů byl obdobný. Muž měl zpravidla překonat oplocení většinou rodinných domů, načež se měl zmocnit měděných okapových svodů (a dalšího předmětného materiálu – kolen, objímek) či parapetu (z objektu firmy). V jednom z případů měl být vyrušen psem (materiál zůstal na místě činu), v dalším obyvatelem domu (věcí se nezmocnil). Svody měl z budov vytrhávat (došlo i k poškození omítky). Předmětné krádeže byly spáchány zejména v Ostravě-Zábřehu (jednou ve Slezské Ostravě). Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání 35letého muže a učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud muže do vazby vzal. Pachateli skutku nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Muž se k protiprávnímu jednání doznal.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice