27. 9. 2017

Během hlídání si přišel na více jak 260 tisíc“

Policisté v uplynulých dnech zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Těchto trestných činů se měl dopustit dvaapadesátiletý muž z Příbora, který docházel do bytu své známé, aby zde hlídal jejího syna. Žena však netušila, že toto hlídání jí bude stát více jak 260 tisíc. Muž totiž našel v bytě uschovanou její platební kartu, kterou neváhal použít. Od února do srpna letošního roku s touto kartou, ve chvílích kdy měl pečovat o syna poškozené, osmnáctkrát navštívil nedaleké bankomaty, ve kterých učinil výběry různých finančních částek. Danou platební kartu poté vždy vrátil na místo, kde ji měla žena uschovanou bohužel i s poznačeným pinem.Muž se policistům ke svému jednání doznal a nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Husky nedorazil

Netradiční podvod s tradičním výsledkem prověřují ostravští policisté. Šestapadesátiletá poškozená z Ostravy si na sociální síti vyhlédla inzerát na darování psa rasy Husky. Inzerent psa nabízel za podmínky, že si nový majitel musí zaplatit přes kurýrní službu pojištění přepravy ve výši devět set euro. Žena s podmínkou souhlasila a ze svého účtu částku zaslala. Neznámý příjemce peníze vyzvedl v Turecku. Psa však do dnešního dne nedodal. V případě, že bude inzerent vypátrán, tomuto hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice