11. 10. 2022

Dopravní nehodu u obce Mošnov zavinil podnapilý řidič osobního automobilu

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že 21letý muž z Ostravy se měl patnáct minut po páté hodině ranní 8. října 2022 dopustit na silnici v katastru obce Mošnov na Novojičínsku přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, ta shora uvedený muž v dané době řídil po silnici čísla I/58 u Mošnova osobní motorové vozidlo tovární značky Lancia Lybra, a to ve směru od obce Mošnov na Ostravu, přičemž pod vlivem alkoholických nápojů (oborným měřením dechovými zkouškami mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,2 promile alkoholu v dechu) přejel z dosud přesně nezjištěných příčin do levého jízdního pruhu a zde se čelně střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Peugeot 407, který řídila 40letá žena z Havířova, okres Karviná, Vlivem střetu utrpěli zranění lehčích charakterů oba řidiči a také 19letý muž z Ostravy, těžká zranění pak utrpěli další dva spolujezdci shora uvedeného podnapilého řidiče, a to 19letý muž z Ostravy a 20letý muž z Hlučínska s jejich nutností transportu helikoptérou i sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě a do nemocničního zařízení v Ostravě-Fifejdách. Orientační dechová zkouška u samostatně jedoucí řidičky vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika stovkách tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Tragická dopravní nehoda u obce Neplachovice, část Zadky

V jedenáct hodin dopoledne 10. října 2022 řídil 42letý muž z Bruntálska nákladní motorové vozidlo tovární značky Fiat Ducato s připojeným autopřepravníkem (na tomto „hengeru“ bylo přepravováno osobní motorové vozidlo tovární značky Opel Zafira) v katastru obce Neplachovice, v části Zadky na Opavsku, a to ve směru z Opavy na Bruntál, přičemž z doposud přesně nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu a zde se střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Volvo s návěsem. Tuto nákladní soupravu řídil 49letý muž polské národnosti a jel tedy v opačném směru jízdy z Bruntálu na Opavu. Při čelním střetu utrpěl řidič dodávkového automobilu těžká zranění, neslučitelná s životem, kterým na místě dopravní nehody podlehl. Zranění lehčího charakteru utrpěla jeho 31letá spolujedoucí žena z Bruntálska a rovněž i řidič polského kamiónu. Obě tyto osoby byly převezeny k lékařskému vyšetření a k ošetření do krnovského nemocničního zařízení, na místě kolizní situace v dopravě byla i záchranářská helikoptéra, ta však zpět vzlétla bez zraněných osob. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku dosahující téměř jednoho miliónu korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče nákladní soupravy negativně, u zemřelého řidiče dodávky byla nařízena soudní pitva. Silnice spojující Opavu s Bruntálem je v úseku u Neplachovic, v části Zadky neprůjezdná a provádějí se zde vyprošťovací práce, které s největší pravděpodobností potrvají až do jednadvacáté hodiny dnešního dne. Celá tragická záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Páteční tragická dopravní nehoda řidičky osobního automobilu s vlakem v Komárově

Patnáct minut po dvanácté hodině odpolední 7. října 2022 řídila 27letá žena ze Vsetínska, t. č. bytem na Opavsku osobní motorové vozidlo tovární značky Subaru XV po bezejmenné místní komunikaci v Opavě, v místní části Komárov, a to od hlavní silnice číslo I/11 ulice Ostravská k zadnímu vjezdu do areálu společnosti Teva Czech Industries. Z doposud přesně nezjištěných příčin nerespektovala v té chvíli střídavě blikající dvě červená světla světelného a zvukového výstražného zařízení a vjela na zabezpečený železniční přejezd bez závor v době, kdy se od Ostravy ve směru na Opavu blížila osobní vlaková souprava. V prostoru křížení železnice s pozemní komunikací tak došlo ke střetu pravého boku osobního automobilu s přední části vlaku, který řídil 26letý strojvedoucí z Ostravy. Po nárazu byl osobní vůz tlačen několik metrů před vlakem a následně byl odmrštěn ze svažitého terénu železničního náspu. Při této dopravní nehodě utrpěla 27letá řidička těžká zranění, se kterými byla letecky transportována helikoptérou na urgentní příjem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a k ošetření. I přes snahu záchranářů o její život a zdraví mladá žena svým zraněním v nemocnici následně podlehla. V době střetu cestovalo ve vlaku přibližně třicet pasažérů, kdy žádná osoba neutrpěla zranění, orientační dechová zkouška vyzněla u strojvedoucího negativně a u shora uvedené řidičky byl proveden – nařízen odběr biologického materiálu (krve). Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši okolo 800 tisíc korun. Po dobu šetření dopravní nehody byl provoz na trati zastaven a obnoven byl až v sedmnáct hodin odpoledne téhož dne. Celá tato tragická událost je nadále v intenzivním prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice