7. 10. 2022

Úmyslné poškození osobního automobilu na ulici Gregorové v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době mezi devatenáctou hodinou podvečerní 5. října a šestou hodinou ranní 6. října tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Gregorové v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že na parkovací ploše před zdejším panelovým domem úmyslně poškodil zde zaparkované osobní motorové vozidlo tovární značky Renault Clio. Několika vrypy v laku různých částí karosérie automobilu tak byla poškozenému 39letému místnímu muži způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 50 tisíc korun. Tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění několika případů krádeží dřevěných euro palet na ulici Krnovské v Opavě

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Opavě ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 47letému muži z Ostravy, který je důvodně podezřelý z odcizení několika kusů dřevěných palet z opavského areálu jedné soukromé společnosti z Hradce nad Moravicí.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak výše uvedený muž od konce měsíce srpna a v průběhu měsíce září 2022 v několika případech neoprávněně vstoupil do areálu společnosti na ulici Krnovské v Opavě a odcizil celkem 29 kusů standardizovaných euro palet v hodnotě bezmála 7 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že 47letý muž byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Ostravě pro obdobnou majetkovou trestnou činnost, a to k trestu obecně prospěšných prací o výměře 300 hodin, což vykonal na jaře letošního roku. Celá záležitost je nadále v gesci opavských policistů a kriminalistů.

 

Odcizení elektrického kola z pozemku rodinného domu v obci Štěpánkovice

V blíže neustanovené době mezi prvním a šestým říjnem letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici U Dvora v obci Štěpánkovice přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů, přičemž z přilehlé zahradní pergoly odcizil volně odstavené elektrické kolo značky MTF stříbrnošedé barvy, čímž poškozenému místnímu 42letému muži vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 15 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kravařích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného jednostopého dopravního prostředku, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kravařské policejní číslo 974 737 721 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice