11. 11. 2011

Otcové neplatí na své děti

Novojičínsko – Z přečinu zanedbání povinné výživy nyní prošetřují novojičínští policisté několik zapomětlivých otců, kteří neplatí alimenty. V prvním případě neplatí na své dvě děti jejich osmatřicetiletý otec z Kopřivnice. Rozhodnutím soudu z Frýdku-Místku má na dceru a syna přispívat na každého částkou pět set korun měsíčně. Od září 2006 do současné doby se jeho dluh vyšplhal na dvaapadesát tisíc korun. V druhém případě již téměř rok a půl neplatí na svého syna jeho šestatřicetiletý otec z Novojičínska. Rozhodnutím soudu v Novém Jičíně má na dítě přispívat částkou dva tisíce korun měsíčně k rukám matky. Dlužná částka se již vyšplhala na čtyřicet tisíc korun. Další případ se týká dvaatřicetiletého otce z Jeseníku nad Odrou, který na své děti neplatí již pět měsíců. Na své dvě děti má přispívat celkovou částkou pět tisíc korun měsíčně. Dlužná částka dosáhla téměř dvaceti tisíc korun. Až dva roky ve vězení mohou strávit uvedení otcové, kteří jsou nyní podezřelí z přečinu zanedbání povinné výživy. Za deset měsíců letošního roku šetřili novojičínští policisté celkem 160 případů s podezřením ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. V porovnání za stejné období minulého roku jich bylo o jednašedesát případů více, tedy 221.

 

Korbou vozidla poškodil el. vodiče

Novojičínsko – Ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Příborští policisté prošetřují okolnosti přečinu ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Z přečinu je podezřelý pětatřicetiletý muž, který v úterý 8. listopadu v odpoledních hodinách, jako řidič nákladního vozidla Man, provedl na staveništi v obci Sedlnice, vykládku asfaltové směsi. Při provádění stavebních prací na nově vzniklé silnice vedoucí z obce Mošnov do obce Sedlnice zavadil korbou nákladního vozidla o dva vodiče elektrického proudu. Jednalo se o vodiče napnuté mezi sloupy. Následně došlo k jejich přetržení a výpadku elektrické energie v celé obci Nová Horka a části obce Sedlnice. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Dodávka elektrického proudu byla téhož dne obnovena. Poškozením vodičů elektrického proudu došlo k předběžné škodě ve výši 25 tisíc korun.

 

Vypůjčenou kameru a notebook nevrátil

Škodu přes šestnáct tisíc korun měl způsobit 44letý muž z Ostravy. Podezřelý si měl na počátku března letošního roku v jedné obci u Nového Jičína zapůjčit nejdříve videokameru JVC EVERIO a následně si půjčil i notebook ACER Aspire. Zapůjčené věci měl dvou ženám vrátit do deseti dnů. Do současné doby tak neučinil. Podezřelý muž si tak přisvojil cizí věc, která mu byla svěřena.

 

Láhev s alkoholem jej vyjde draho

Láhev alkoholu v hodnotě přes sto dvacet korun měl v úterý 8. listopadu v dopoledních hodinách odcizit v jedné z příborských prodejen osmadvacetiletý muž ze Studénky. Podezřelý muž si půl litrovou láhev alkoholu uschoval pod oděv a následně prošel pokladnou bez zaplacení. Zde byl však zadržen pracovníky prodejny. Svého jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech odsouzen za přečin krádeže.

 

Model autíčka nepatrné hodnoty nebo luxusní hodinky?

V závěru minulého týdne se celníkům z Mošnova podařilo zabránit podvodu. Pracovníci Celního úřadu Mošnov prováděli kontrolu zásilek dopravovaných do tuzemska leteckou expresní přepravou. V hledáčku jim uvízla zásilka, která byla navržena do volného oběhu s osvobozením od dovozního cla. Byla deklarována jako „sample of toy“ (model autíčka), a to v hodnotě 30 USD. Po provedení důkladné kontroly celníci zjistili, že na dně krabičky jsou zamaskovány dvoje náramkové hodinky značky IWC, jejichž cena v originálním provedení je vyčíslena na téměř 400.000 korun. Uvedeným jednáním došlo k porušení právních předpisů, kdy došlo k nezákonnému dovozu. Zboží bylo umístěno ve skladu celního úřadu a je předmětem dalšího šetření. Osobě, která se dopustila podvodu tím, že deklarovala jiné zboží, než které ve skutečnosti dovezla, může být uložena sankce pokuty a propadnutí zboží.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice