15. 11. 2011

Násilí na stadionu v Novém Jičíně

Řádění havířovských fanoušků na novojičínském zimním stadionu, které probíhalo při utkání domácích hráč a havířovského týmu, má svou dohru. V sobotu 22. října dosáhly výtržnosti diváků takové úrovně, že před 18 hodinou již pořadatelská služba nebyla schopna vzniklou situaci vyvolanou havířovskými fanoušky zvládnout, a proto přivolala na pomoc policii. Na místě jsme zadrželi 3 agresivní osoby, které jsme umístili v policejních celách, s podezřením ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, a výtržnictví. Další 2 osoby byly předvedeny s podezřením ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku. Jeden ze zadržených, 27letý fanoušek z Orlové, již má sděleno obvinění za své protiprávní jednání, za které mu soud může uložit až 4letý trest odnětí svobody. Aby k podobným situacím již více nedocházelo, či spíše aby se jim předcházelo, vyvolali novojičínští policisté společné jednání s Hokejovým klubem Nový Jičín. Při takzvaných rizikových utkáních, při kterých lze předpokládat narušení veřejného pořádku budou obě zúčastněné strany vzájemně spolupracovat už při samotné přípravě utkání. Oddělené vstupy fanoušku hostů do haly, vyhraněné prostory, zajištění pořadatelské služby v početní síle odpovídající možným rizikům a další opatření před i při utkání, jak uvnitř stadionu tak i venku, jsou samotným výčtem z ujednání. Policisté s opatřeními tohoto typu mají zkušenosti i z jiných sportovních podniků. Proto poskytli partnerům nezbytné informace a také součinnost při pořádání těchto sportovních akcí. Samotné nasazení policejních prostředků bude odpovídat případným rizikům. Policisté v případě narušení veřejného pořádku jsou připraveni použít všech prostředků k zákroku proti jejich narušitelům.

 

Fiktivně zaměstnaná pobírala nemocenskou

Téměř 100tisíc korun si nechala neoprávněně vyplatit 21letá žena, za pracovní neschopnost. Jako fiktivní zaměstnanec firmy nastoupila do pracovní neschopnosti v délce osmi měsíců. Oznámením o nástupu do zaměstnání u Okresní správy sociálního zabezpečení, s vystaveným potvrzením o výši příjmu pak neoprávněně čerpala finanční prostředky. Novojičínští policisté zjistili, že tímto úmyslným jednáním se společně s dalším podezřelým dopustila protiprávního jednání, které prověřují s podezřením ze spáchání trestného činu podvodu.

 

Rval se pro sýr

Tvrdý sýr za 69 korun a čokoládu za 16 odcizil opilý muž v příborské prodejně. V sobotu krátce po 16 hodině po odhalení krádeže napadl ostrahu prodejny. Opilý 35letý muž skončil s více jak dvěma promili alkoholu v protialkoholní záchytné stanici. Po vystřízlivění pachatele prováděli příborští policisté prověřování okolností případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže a výtržnictví.

 

Náruživý kuřák

Větracím otvorem vnikl do restaurace v Kopřivnici zřejmě náruživý kuřák. Z baru restaurace pak odcizil více jak 100 ks. krabiček cigaret. Během páteční noci tak způsobil majiteli restaurace škodu ve výši 7tisíc korun. Policisté prověřují okolnosti s podezřením ze spáchání přečinu krádeže

 

Na zimu bez kol

Nově přezuté osobní auto na zimní pneumatiky si vyhlédl zloděj v obci Lichnov. Během víkendu demontoval a následně odcizil z vozidla zn. Ranault, všechny čtyři kola se zimníma pneumatikami zn. Polaris. Vozidlo nechal stát na dřevěných špalcích a jedné staré pneumatice. Majiteli vozidla tak způsobil škodu ve výši více jak 10 tisíc korun.

 

Vybouchl kotel

Podle předběžného vyjádření vyšetřovatele hasičů, došlo vlivem přetlaku k výbuchu elektrického kotle. Událost nastala v neděli krátce po 5 hodině ranní v obytném domě ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ke zranění osob nedošlo. Přivolaný statik předběžně vyčíslil vzniklou škodu ve výši 500 tisíc korun. Věc je v šetření hasičů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice