18. 11. 2011

Jízda hrůzy

Včera 17. 11. 2011 kolem 19 hodiny ohrožoval opilý řidič dopravu. Na silnici z Valašského Meziříčí do Hodslavic ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu 60letý řidič ve vozidle Fiat Marea. Střídavě svou rychlou a pomalou jízdou přejížděl z jednoho jízdního pruhu do druhého a ohrožoval ostatní řidiče. Když na něj ze zadu zablikal světly ohrožovaný řidič, tak mu svým autem zkřížil cestu. Donutil jej zastavit a pak mu vulgárně nadával. Poškozený nelenil a přivolal na místo policisty. Provedenou dechovou zkouškou policisté u 60letého řidiče zjistili, že řídí pod vlivem alkoholu. S vice jak 2 promile alkoholu v krvi se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykových látek. Následně mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

 

Pobili se na přechodu pro chodce

Novojičínští policisté zjišťují okolnosti a také svědky případu, který se udál na přechodu pro chodce. V úterý 15. 11. 2011 kolem 14 hodiny, na ul. Gen. Hlaďa v Novém Jičíně, měl udeřit 37letý muž do vozidla v době, kdy přecházel přes přechod pro chodce. Majitel auta z vozidla vystoupil a následně mezi nimi došlo k fyzickému napadení. Výsledkem jednání obou mužů je drobné zranění a škoda na vozidle. Policisté prověřují okolnosti případy s podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví. Informace k případu nechť případní svědci poskytnou telefonicky na číslo 974 735 651.

 

Havaroval s odcizeným autem

Jel pro cigarety s odcizeným autem. Při zpáteční jízdě nezvládl řízení, havaroval a pak z místa nehody utekl. Při společné večerní zábavě, dne 2. listopadu, si bez vědomí poškozeného vzal 38letý muž jeho auto. Pozdě v noci pak s tímto vozidlem havaroval v obci Kujavy. Dnes již policisté vědí, že auto měl neoprávněně užívat kamarád poškozeného. Majiteli auta celou událost zamlčel. Policisté prověřují případ s podezřením ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci.

 

Vězni pomáhají humanitě

Padělky oděvů v celkové výši 25.000 kusů převzali z rukou ostravských celníků zástupci Věznice Heřmanice. V pondělí 14. 11. byla do věznice převezena první část padělků oblečení, které bude sloužit k humanitárním účelům. Předání se zúčastnili zástupci Celního úřadu Ostrava, Věznice Heřmanice, Českého červeného kříže a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Jedná se o padělky oblečení světoznámých značek zajištěné v rámci celního dohledu. Základním předpokladem převedení padělků k humanitárním účelům je souhlas majitele dotčeného práva duševního vlastnictví. Dětské oteplovací soupravy, mikiny, tepláky či trička musí být zbaveny ochranných markantů, na čemž se budou podílet právě osoby ve výkonu trestu Věznice Heřmanice. Vedení věznice zakoupilo šicí stroje a s úpravou oděvů mohou začít. Jakmile budou odstraněny všechny ochranné markanty a oblečení bude označeno nápisem „Humanita“, převezmou si jej zástupci Českého červeného kříže a zboží pak pomůže lidem v tísni. Pracovníci Celního úřadu Ostrava v tomto měsíci předávali ještě další zboží, a to 240 párů dětské obuvi. V tomto případě se nejednalo o padělky, ale šlo o zboží, které bylo zajištěno při soupisu movitých věcí v rámci exekučního řízení na dlužníka. Vzhledem k tomu, že dlužník následně doložil, že zajištěné zboží není v jeho vlastnictví a svoje pohledávky dobrovolně uhradil, zboží přešlo do majetku státu. V tomto případě jej bylo možno nabídnout Hasičskému záchrannému sboru Moravskoslezského kraje jako rezervu pro případ krize, například povodní aj.

  

 

Berana vzal a ovce nechal

Během noci z pondělí na úterý 15. 11. 2011 odcizil zloděj chovného berana plemene Suffolk z ohrady ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nejdříve pachatel odstranil ohradník a poté přímo z pastvy odlákal od stáda ovcí chovného berana. Zbylé pasoucí se ovce zde nechal bez povšimnutí. Poškozenému majiteli tak způsobil odcizením škodu ve výši minimálně 6 tisíc korun. Policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 

Hořící vozidlo Taxi

Novojičínští policisté společně s hasiči vyjížděli dne 15. 11. 2011 krátce před půl desátou dopoledne k požáru vozidla. Řidiči vozidla Taxi se během jízdy vzňal motor. Když zjistil, že mu vychází kouř z motoru, vozidlo odstavil na ul. Bezručova v Novém Jičíně. Přivolaní hasiči vozidlo uhasili. Jako možnou příčinu označili technickou závadu startéru. Cizí zavinění na místě vyloučili. Ke zranění osob nedošlo.

 

Klikové hřídele za 100 tisíc

Odcizení několika desítek kusů klikových hřídelí k nákladním vozidlům zn. Tatra způsobil pachatel škodu ve výši více jak 100 tisíc korun. Ke krádeži došlo období dvou podzimních měsíců letošního roku. Poškozená obchodní společnost na tuto ztrátu přišla při inventarizaci svého majetku. Novojičínští policisté prověřují okolnosti tohoto případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 

120 výhružných SMS

Z přečinu nebezpečného pronásledování prověřují policisté 36letého muže z Novojičínska, který prostřednictvím SMS zpráv obtěžuje svou bývalou manželku. V průběhu měsíce září a října letošního roku opakovaně a dlouhodobě, hanlivými nadávkami a neustálým prozváněním jejího telefonu se dožaduje společných schůzek. V trestním zákoníku je uvedeno, že tento způsob jednání lze považovat za Nebezpečné pronásledování. V samotném zákoně se uvádí, že ten kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že vyhrožuje ublížením na zdraví, nebo jeho újmou, či vyhledává osobní blízkost nebo jej sleduje, či vytrvale prostřednictvím různých elektronických komunikačních prostředků, písemně, či jinak omezuje jeho obvyklý způsob života, může být soudem odsouzen k jednomu roku trestu odnětí svobody.

 

Nechal jej v autě

Notebook včetně oblečení odcizil zloděj ze zaparkovaného auta. 15.11 krátce po 19. hod., na parkovišti před prodejnou Penny Marketu ve Frenštátě pod Radhoštěm, zanechal majitel ve svém vozidle (Toyota Land Cruiser) na sedadle, tašku se sportovními věcmi a počítačem. Zloděj využil okamžiku a během pár minut rozbil okno dveří vozidla a věci majiteli odcizil. Hluku rozbitého skla ani podezřelého chování pachatele si nikdo nevšiml. Poškozenému způsobil zloděj předběžnou škodu ve výši 30tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice