21. 11. 2011

DN Rybí – S vozidlem havaroval do oplocení

V sobotu 19. listopadu krátce po třetí hodině po půlnoci došlo na silnici druhé třídy v obci Rybí na Novojičínsku k dopravní nehodě osobního vozidla. Osmnáctiletý mladík jel s osobním vozidlem Peugeot 306 ve směru z Nového Jičína. V levotočivé zatáčce, v důsledku nepřizpůsobení rychlosti a stavu vozovky, dostal smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Následně s vozidlem narazil do oplocení rodinného domu. Při nehodě byla lehce zraněna jeho o dva roky mladší spolujezdkyně, kterou převezla Rychlá záchranná služba k ošetření do novojičínské nemocnice. Policisté zjistili, že mladík nevlastní řidičské oprávnění. Po nehodě se mladík podrobil dechové zkoušce s výsledkem 0,07 promile. Následná byla s výsledkem 0,05 a další byla již negativní. Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku 30 tisíc korun, na oplocení ve výši 10 tisíc korun.

  

 

DN Kojetín – S vozidlem skončil v příkopu

V neděli 20. listopadu okolo druhé hodiny odpoledne došlo na silnici třetí třídy mezi částmi Jičína a Kojetín na Novojičínsku k dopravní nehodě osobního vozidla. Pětapadesátiletý řidič vozidla Škoda Fabia při jízdě ze směru od části Kojetín nezvládl řízení a havaroval do příkopu. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Dechová zkoušky u řidiče škodovky byla pozitivní na přítomnost alkoholu. Displej přístroje na měření vykázal hodnotu 2,79 promile, následná zkoušky již byla s výsledkem 2,98 promile alkoholu. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Škoda na vozidle či majetku nevznikla.

  

Obě nehody i nadále prošetřují novojičínští dopravní policisté.

 

Chtěl se zabít

Včerejší noci 20. listopadu přijali policisté oznámení dcery, která měla obavu o svého otce. Muž ve věku 38let odešel ze svého bydliště ve špatném psychickém zdravotním stavu. Před odchodem měl sníst větší množství léků. Kopřivničtí policisté muže nalezli na teplovodním potrubí nad železniční trati. Při komunikaci s policisty vyhrožoval sebevraždou. Na místo byli přivoláni hasiči, a pracovnice krizového vyjednávání. Muž následně po urgenci svého bratra slezl. Přivolaný lékař muže vyšetřil. K přerušení železniční dopravy, škodě na majetku ani ke zranění osob nedošlo.

 

Mladý muž kupoval auto přes internet, přišel o 75 tisíc!

Novojičínsko – Šestadvacetiletý muž z Novojičínska přišel o 75 tisíc korun, když si chtěl koupit auto nabízené na internetu. Tentokrát neznámý pachatel na portálu www.sauto.cz nabízel auto za 150 tisíc korun a chtěl složit zálohu 50 procent na účet banky ve Španělsku. Inzerát nabízel vůz Škoda Octavia. Mladý muž poslal převodem na konci července na účet banky ve Španělsku zálohu ve výši 75 tisíc korun. Do dnešního dne mu vozidlo nebylo zasláno přepravní společností, peníze nebyly vráceny a podezřelý přestal komunikovat s poškozeným. Policisté případ prošetřují pro podezření z přečinu podvodu.
Opětovně upozorňujeme zájemce o koupi ojetého vozidla, aby se nenechali zlákat nízkou cenou, která většinou slouží pouze jako návnada k vylákání peněz na zaplacení zálohy či různých chytře vymyšlených poplatků za dovoz automobilu, který však nedorazí.

 

Krádež kovových dílů

Dva muže z Frenštátu pod Radhoštěm ve věku 35 a 46 let v těchto dnech prošetřují policisté pro přečin krádeže. Dvojice měla v době od 8. do 18. listopadu z pozemku v Trojanovicích odcizit kovové díly v hodnotě přes 24 tisíc korun. Jednalo se například o kovové hydraulické válce k nakladači, kovové litinové ventily, chladiče motoru bagru, kovové upínací jeřábové zařízení bagru, hydraulické čerpadla bagru a další kovové součástky.

 

Krádež dřeva ze stavby

Policisté ve Frenštátě pod Radhoštěm prošetřují případ krádeže dřeva v hodnotě přes 25 tisíc korun. Doposud neznámý pachatel odcizil v noci na 18. listopadu ve Frenštátě pod Radhoštěm, část Buzkovice volně uskladněný dřevěný materiál. Jednalo se fošny v délce 8 metrů profilu 23 x 6 centimetrů a trámky v délce 8 metrů profilu 16 x 12 centimetrů, které byly uskladněny poblíž stavební parcely. Majiteli byla způsobena škoda ve výši 26 850,- Kč. Za přečin krádeže hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice