25. 11. 2011

Násilí na stadionu v Novém Jičíně

V sobotu 26. listopadu v době od 17 hodin se uskuteční hokejový zápas mezi hráči HC Nový Jičín a HC AZ Havířov. Vedení klubu HC Nový Jičín označilo toto utkání jako rizikové. Což v důsledku znamená, že policisté v době samotného utkání posílí výkon služby v okolí místa konání zápasu a to z důvodu zajištění veřejného pořádku. Na základě událostí z předešlého utkání, které se uskutečnilo v sobotu 22. října v Novém Jičíně, při kterém fanoušci, vyvolali potyčky uvnitř stadionu, dopustili se výtržnictví a násilí proti úřední osobě a způsobili tak přerušení utkání s vyloučením fanoušků, svolali policisté jednání s vedením klubu. Aby už podobná situace nenastala a tedy možným rizikům se předcházelo, je vypracován postup k omezení bezpečnostních rizik jak uvnitř tak i mimo stadion. Bezpečnostní opatření uvnitř stadionu je v režii hokejového klubu. V případě že by pořadatelská služba uvnitř stadionu nebyla schopna zajistit pořádek, budou policisté připraveni zasáhnout. Policisté budou mít připraven dostatek sil a prostředků pro případ narušení veřejného pořádku. Také z jiných opatření víme, že se v podstatě jedná o pár jedinců, kteří svým chováním vyburcují ostatní k výtržnostem, což poškozuje především samotný klub, ale také ty co za sportem skutečně přicházejí. V posledním období se přesouvá nevhodné a nesportovní chování fanoušků spojené s diváckým násilím z fotbalových stadionů do krytých hokejových hal. Výsledek předešlého řádění havířovských fanoušků je v tuto chvíli takový, že jeden již má sděleno obvinění pro trestný čin výtržnictví a přečin násilí proti úřední osobě. Předpokládáme, že dalším fanouškům bude v nejbližších dnech obvinění také sděleno.

 

Vykradli auto, chytili je

Muž ve věku 35let společně s dvěma dívkami ve věku 21 a 25 let z Ostravy, přijeli krátce před polednem včerejšího dne (23.11.2011) do Bílovce. Vyhlédli si zaparkované auto před prodejnou potravin a toto vykradli. Policisté je krátce po činu zadrželi ve Studénce. Náhodný svědek události oznámil skutečnost krádeže na linku 158. Policisté vyhlásili po vozidle a podezřelých osobách pátrání, a když je po pár minutách ve Studénce zadrželi, vše zapírali. Odcizené věci však měli ve vozidle. Všichni tři byli na místě zadrženi s podezřením ze spáchání přečinu krádeže. Jedna ze zadržených dívek byla eskortována k okresnímu soudu do Frýdku-Místku. Bylo po ní vyhlášeno pátrání s příkazem k zatčení z důvodu páchání jiné trestné činnosti. Majiteli vozidla způsobili krádeží a poškozením vozidla škodu ve výši několika tisíc korun. Policisté prověřují jejich jednání s podezřením ze spáchání přečinu krádež, které se dopustili formou spolupachatelství.

 

Už vědí, kdo kradl

Kradli měděná přívodní lana ke stykovým transformátorům na železniční trati. V několika případech tak způsobili škodu ve výši jak 50 tisíc korun. Policisté dva pachatele krádeží vypátrali, nyní prověřují okolnosti všech případů. Dva mladí muži ve věku 23 a 26 let z Frýdeckomístecka, opakovaně v několika případech v letních měsících letošního roku, odcizili na železniční trati z Kopřivnice do Studénky měděná lana k stykovým transformátorům. Správě železniční a dopravní cesty tak způsobili škodu odcizením zařízení v minimální výši 50tisíc korun. Těchto krádeží v letních měsících bylo více, proto jsme uskutečnili několik bezpečnostní opatření zaměřených na železnici. V jednom případě pachatel či pachatelé způsobili odcizením kabelů, nefunkčnost signalizačního zařízení chráněného přejezdu v Příboře. Signalizační zařízení dávalo znamení obsazenosti kolejí, ačkoli zde žádný vlak nebyl. Řidiči automobilů si tak nebyli jistí, zda mohou na kolejiště vjet, aniž by vjeli pod vlak. Na případech nadále pracujeme. Porovnáváme jednotlivé případy, zjišťujeme svědky. Prověřujeme okolnosti těchto skutků s podezřením ze spáchání přečinu krádeže.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice